Niemcy grożą politykom po zaostrzeniach restrykcji. W internecie krąży "lista śmierci"

Policja ostrzegła grupy parlamentarne w Bundestagu, że w internecie krążą groźby śmierci kierowane pod adresem wszystkich posłów, którzy w ubiegłym tygodniu głosowali za zmianą ustawy o ochronie przed zakażeniami. Na komunikatorze Telegram dokument ten jest rozpowszechniany pod nazwą "lista śmierci polityków niemieckich".

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Lista to oficjalny, imienny wynik głosowania - informuje dziennik "Tagesspiegel". Federalna policja kryminalna (BKA) w swoim piśmie prosi parlamentarzystów o natychmiastowy kontakt, jeśli dostrzegą jakieś zagrożenie.

W ubiegłym tygodniu w głosowaniu imiennym 342 posłów rządzącej koalicji CDU/CSU i SPD opowiedziało się za ustawą, która przyznaje rządowi federalnemu szerokie uprawnienia, takie jak obowiązkowa godzina policyjna od 22 do 5 we wszystkich regionach, w których w ciągu siedmiu dni odnotowano ponad 100 przypadków zakażeń na 100 tys. mieszkańców.

AfD, Lewica i FDP głosowały przeciwko, Zieloni większością głosów wstrzymali się od głosu. Przeciwko ustawie wniesiono liczne skargi konstytucyjne.

Podczas obrad w pobliżu Bundestagu doszło do gwałtownych demonstracji przeciwko ustawie, która zaostrzyła ogólnokrajowe ograniczenia związane z pandemią koronawirusa

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Niemcy #restrykcje #pandemia #koronawirus #lista śmierci

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo