Jasna Góra. Agresor poszedł na policję

Mężczyzna, który w marcu na Jasnej Górze zaatakował strażnika klasztoru za zwrócenie mu uwagi, że nie ma maseczki, zgłosił się na policję po publikacji jego wizerunku w mediach – poinformowała w środę częstochowska komenda. To 51-letni mieszkaniec Gliwic.

fot. Policja Śląska

- Dzięki wzorowej współpracy z mediami wizerunek sprawcy został rozpowszechniony, co przyniosło wymierny efekt. W dniu dzisiejszym 51-letni mieszkaniec Gliwic sam zgłosił się do jednostki policji

- poinformowała w środę rzeczniczka częstochowskiej komendy podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

Jak sprecyzowała, mężczyzna zgłosił się do jednostki policji w Gliwicach w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Informację na temat stawianego mu zarzutu policja ma przekazać później.

- Dziękujemy za pomoc i prosimy o usunięcie ze swoich zasobów wizerunku osoby podejrzanej

- dodała Chyra-Giereś.

Sprawcy naruszenia nietykalności cielesnej pracownika Straży Jasnogórskiej poszukiwali policjanci z częstochowskiego komisariatu I. W poniedziałek policja opublikowała film i zdjęcia, na którym zarejestrowano zajście z 19 marca, prosząc o pomoc w identyfikacji napastnika.

Widać na nich, jak pracownicy Straży Jasnogórskiej proszą o opuszczenie Kaplicy Matki Bożej mężczyznę, który nie ma założonej maseczki. Ten wychodzi z ławki, klęka, wykonuje znak krzyża i opuszcza świątynię w asyście strażników. Na nagraniu z innej kamery, zainstalowanej na zewnątrz Kaplicy, widać jak mężczyzna rzuca się na strażnika, zaatakowany pada na ziemię.

Jak opisywała policja, gdy pracownik Straży Jasnogórskiej zwrócił mężczyźnie uwagę i poprosił, by opuścił miejsce kultu religijnego, ten kilkukrotnie uderzył go pięścią w twarz, a następnie, szarpiąc za odzież, przewrócił na ziemię.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#śląskie

am
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo