Müller: Dziś harmonogram zdejmowania obostrzeń

Przed południem na konferencji w sprawie obostrzeń premier Mateusz Morawiecki przedstawi harmonogram dotyczący całego maja. Rozwiązania mają charakter kompleksowy - poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

Piotr Müller
Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Rzecznik rządu, który był gościem Programu Trzeciego Polskiego Radia, został zapytany o planowaną na środę konferencję przedstawicieli rządu dotyczących obostrzeń, czy będzie to harmonogram na najbliższe tygodnie, czy tylko na najbliższe dni.

"To będzie harmonogram, który dzisiaj pan premier przedstawi, konferencji spodziewam się przed południem, i będzie dotyczył całego maja" - powiedział Müller. "W praktyce to, co dzisiaj zostanie ogłoszone, będzie miało taki charakter kompleksowy. Siłą rzeczy nie chce jeszcze jakichś szczegółów zdradzać, to już jest ustalone, ale zaraz jest rządowy zespół, który to zatwierdza" - dodał.

W audycji przypomniano, że wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin rekomendował otwarcie od 4 maja hoteli, ogródków restauracyjnych, branży fitness oraz handlu, a w czerwcu reszty branż.

Müller zapytany, czy są to rozsądne propozycje czy wicepremier jest w tej sprawie bardziej hazardzistą, odpowiedział, że porównanie do hazardzisty nie jest dobre. "Każdy z nas by sobie życzył, żebyśmy jak najszybciej wyszli z epidemii koronawirusa i żebyśmy wrócili do normalności, natomiast trzeba zawsze ważyć i kwestie gospodarcze i epidemiczne, wczoraj też odbyło się spotkanie Rady Medycznej i te wszystkie zdania były wzięte pod uwagę" - powiedział.

Od 26 kwietnia w 11 województwach o najmniejszej średniej dziennej liczbie zakażeń część obostrzeń została poluzowana. Otwarte są w nich salony fryzjerskie i kosmetyczne, a dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przeszły na nauczanie hybrydowe. Inne ograniczenia, dotyczące m.in. kin i teatrów, galerii handlowych, siłowni czy gastronomi, pozostały. W pięciu województwach - śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim oraz opolskim – obowiązują wszystkie nałożone wcześniej obostrzenia. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Piotr Muller #rzecznik rządu #obostrzenia #konferencja

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo