Z OSTATNIEJ CHWILI

Belg Remco Evenepoel mistrzem świata elity w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego • • •

CBA zatrzymało byłego wiceprezesa i dwóch prokurentów firmy Węglokoks Kraj

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego wiceprezesa i dwóch byłych prokurentów spółki Węglokoks Kraj - dowiedziała się w środę Polska Agencja Prasowa w źródłach bliskich śledztwu. Prokuratura zarzuciła im działanie na szkodę firmy i niekorzystną sprzedaż węgla.

logo grupy

Wydział komunikacji społecznej CBA poinformował w środę, że zatrzymań dokonali funkcjonariusze katowickiej delegatury CBA w woj. śląskim. To pierwsze działania CBA w tej sprawie. Po zakończeniu przeszukań zatrzymani zostali doprowadzenie do nadzorującej postępowanie Prokuratury Regionalnej w Katowicach.

Według śledczych, zatrzymani przez Biuro jako osoby zarządzające spółką nie dopełnili ciążących na nich obowiązków oraz przekroczyli udzielone im uprawnienia w związku z zawarciem trzech umów na sprzedaż miału węglowego.

Umowy miały zostać zawarte na trzy lata. Zdaniem śledczych, niekorzystne warunki umowy spowodowały ponad 28 mln zł szkody w majątku spółki.

Prokuratura przedstawiła wszystkim trzem zatrzymanym przez CBA b. pracownikom Weglokoksu Kraj zarzuty działania na szkodę spółki, a prokurator zdecydował zastosować wobec nich wolnościowe środki zapobiegawcze.

Wydział zaznaczył w rozmowie z mediami, że postępowanie ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Węglokoks #zatrzymania #CBA #Węglokoks Kraj

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo