Od 4 maja klasy I-III wracają do nauki stacjonarnej. Niedzielski: Jest tylko jedna wątpliwość

"Od 4 maja dzieci z klas I-III wrócą do szkół. Mamy jedynie wątpliwość, czy będzie to w całym kraju, czy kilka regionów będzie miało nauczanie hybrydowe" - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski w RMF FM.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Szef resortu zdrowia poinformował, że docelowo wszyscy uczniowie maja wrócić do szkół jeszcze w maju, ale szczegółowy plan zostanie przedstawiony na dzisiejszej konferencji. 

Taki plan chcemy przedstawić. Szczegóły jeśli chodzi o daty zaprezentujemy na konferencji

- mówił Adam Niedzielski.

Jak dodał, powrót do szkół starszych uczniów ma być podzielony na etapy. "Te etapy powinny być skonstruowane w taki sposób, żeby dzieciaki jeszcze w zasadzie w maju wróciły do szkoły" - podkreślił szef resortu.

W poniedziałek minister zdrowia informował, że przygotowywany jest harmonogram luzowania obostrzeń na maj. Zaznaczył wówczas, że "w przeciągu miesiąca" wróci oprócz edukacji bardzo wiele usług i przywróconych zostanie "bardzo wiele sektorów". 


W 11 województwach od poniedziałku 26 kwietnia uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych rozpoczęli naukę w trybie hybrydowym, część w domu, część w szkole. W pozostałych 5 województwach uczniowie klas I-III oraz uczniowie starsi mają do 2 maja przedłużoną naukę zdalną.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#powrót do szkoły #szkoła #nauczanie zdalne #nauczanie hybrydowe #Adam Niedzielski #Minister Zdrowia #koronawirus #obostrzenia #znoszenie obostrzeń

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo