Zamiast Polski Monako? Budka tak się spieszył do TVN, że… polską flagę wpiął do góry nogami

Lider Platformy Obywatelskiej dołączył do chóru polityków Koalicji Obywatelskiej ostro atakujących posłów Lewicy za deklarację poparcia w sejmowym głosowaniu dotyczącym ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Jednak zamiast na stosowanej przez Borysa Budkę argumentacji uwaga widzów i internautów skupiła się na pewnym detalu… Szef PO przez cały program miał odwrotnie wpiętą w klapę marynarki flagę Polski.

twitter.com/pawel_senkowski

„Mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i wrócą, tak jak chcą tego wyborcy, do porozumienia opozycji i do porozumienia w tej sprawie”.

- powiedział szef PO. 

Przekonywał też, że Lewica „rzuca koło ratunkowe” Zjednoczonej Prawicy, która według Budki rozpadłaby się po przegranym głosowaniu w Sejmie dotyczącym ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE. Wchodząca w skład ZP Solidarna Polska zapowiedziała, że nie zamierza poprzeć tej ustawy - bez jej poparcia, strona rządowa mogłaby mieć problem z uzyskaniem korzystnego dla siebie wyniku głosowania w Sejmie.

Wybrali inną drogę [przedstawiciele Lewicy]. Wybrali drogę zakulisowych rozmów z Mateuszem Morawieckim. Mam nadzieję, że pójdą po rozum do głowy i wrócą tak, jak chcą ich wyborcy, do porozumienia opozycji i do wspólnego głosu w tej sprawi.

- mówił Budka w „Faktach po faktach” TVN24.

Całe show Budki skradła jednak biało-czerwona wpinką w klapie jego marynarki. Internauci błyskawicznie zwrócili uwagę, że lider PO najwyraźniej pomylił Polskę z Monako!

To nie pierwsza wpadka Borysa Budki w ostatnich dniach. Wczoraj lider PO, agitując za kandydatem Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rzeszowa, pomylił to miasto z... Wrocławiem.

 

Źródło: niezalezna.pl, Twitter, TVN24, PAP

#Platforma Obywatelsa #parlament #opozycja #Borys Budka

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo