Belgia zamyka granice na kolejne kraje

Belgia zamyka swe granice dla podróżnych z Indii, Brazylii i RPA, by zahamować rozprzestrzenianie się lokalnych wariantów koronawirusa - ogłosiła we wtorek kancelaria belgijskiego premiera Alexandra De Croo. Filipiny zamykają się na podróżnych z Indii, a Hiszpania nakłada na nich kwarantannę.s

pixabay

Rozporządzenie ministerstwa spraw wewnętrznych Belgii określi "tak szybko, jak to możliwe" warunki zastosowania zastosowanego środka; nie będzie on dotyczył dyplomatów ani członków organizacji międzynarodowych, którzy muszą podróżować w pilnych sprawach - przekazano w komunikacie.

Tymczasem władze Hiszpanii nałożą kwarantannę na wszystkich podróżnych z Indii w związku z panującą w tym kraju nadzwyczajną sytuacją, spowodowaną rozprzestrzenianiem się wysoce zakaźnego wariantu - zapowiedziała we wtorek rzeczniczka rządu Maria Jesus Montero. Jako że nie ma bezpośrednich lotów z Indii do Hiszpanii, wprowadzony środek będzie odnosił się do osób podróżujących przez kraje trzecie - sprecyzowała.

Filipiny wprowadzą zakaz wjazdu dla podróżnych przybywających z Indii, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się nowej odmiany wirusa, który doprowadził do ogromnego wzrostu liczby zakażeń w tym południowoazjatyckim kraju - poinformował we wtorek wysoki rangą urzędnik. Podróżni przybywający z Indii lub ci, którzy byli w tym kraju w ciągu ostatnich 14 dni, będą mieli zakaz wjazdu na Filipiny od 29 kwietnia do 14 maja - ogłosił rzecznik prezydenta Harry Roque.

Podobny zakaz, obowiązujący od czwartku, ogłosiła też Kambodża, obejmując nim również osoby, które były w Indiach w ciągu ostatnich trzech tygodni. Zarówno Kambodża, jak i Filipiny odnotowały w ostatnich tygodniach duży wzrost liczby infekcji.

Dramatyczna sytuacja w Indiach

Sytuacja epidemiczna w Indiach pozostaje dramatyczna. We wtorek po raz kolejny z rzędu wykryto tam ponad 300 tys. nowych przypadków zakażenia Covid-19 (323 144 infekcji) i choć było ich o prawie 30 tys. mniej niż dzień wcześniej, eksperci wskazują, że jest to prawdopodobnie efekt mniejszej liczby wykonanych testów. W całym kraju odnotowano też 2771 zgonów pacjentów z Covid-19, co oznacza, że ok. 115 osób umiera tam co godzinę, jednak te statystyki również uważa się za zaniżone. Szpitale w wielu miejscach kraju są przepełnione i zmuszone do odsyłania pacjentów z powodu braku tlenu. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #pandemia #Belgia #Indie

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo