Bayern Monachium zatrudnił nowego trenera. Julian Nagelsmann najdroższy w historii

Julian Nagelsmann od przyszłego sezonu będzie pracował w Bayernie Monachium - poinformował oficjalnie klub którego piłkarzem jest Robert Lewandowski. W roli szkoleniowca mistrza Niemiec dotychczasowy trener RB Lipsk zastąpi Hansiego Flicka. Nagelsmann podpisał pięcioletni kontrakt, a jego zatrudnienie kosztowało ponad dwadzieścia milionów euro.

Julian Nagelsmann został nowym trenerem Bayernu Monachium
fot. dierotenbullen.com

Nie podano oficjalnie kwoty, jaką Bayern będzie musiał zapłacić za rozstanie Nagelsmanna z Lipskiem. Pierwotnie "Byki" domagały się rekordowej sumy 30 milionów euro, ale zapewne Bawarczycy trochę obniżyli wysokość odstępnego. Według niemieckich mediów kwota jest wciąż największą w historii i oscyluje w granicach 25 milionów.

Rekord odstępnego pobity przez Bayern

33-letni trener pracę w RB Lipsk zaczął w 2019 roku i w poprzednim sezonie doprowadził ten zespół do półfinału Ligi Mistrzów. W Monachium zacznie urzędować w lipcu, po odejściu dotychczasowego trenera.

Flick w połowie kwietnia potwierdził, że po zakończeniu obecnego sezonu chce odejść z Bayernu mimo kontraktu obowiązującego do 2023 roku. W zeszłym sezonie poprowadził ekipę z Monachium do zwycięstwa w LM, Superpucharze Europy, Bundeslidze, klubowych mistrzostwach świata, Pucharze i Superpucharze Niemiec.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Bayern Monachium #piłka nożna #Julian Nagelsmann

jm
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo