Już po spotkaniu Lewicy z rządem i klubem PiS. Terlecki: Dogadaliśmy się w kluczowych kwestiach

Zakończyło się spotkanie przedstawicieli klubu Lewicy z rządem i członkami klubu Prawa i Sprawiedliwości dotyczące Krajowego Planu Odbudowy. - Znaleźliśmy możliwość dogadania się w kwestiach kluczowych i to najważniejsze przesłanie - mówił na konferencji prasowej po spotkaniu wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki. O 12.00 premier Mateusz Morawiecki ma przedstawić szczegóły dotyczące porozumienia.

Twitter.com/Robert Biedroń (@RobertBiedron)

Spotkanie przedstawicieli klubu Lewicy oraz rządu i członków PiS rozpoczęło się po godzinie 9.00. 

Około 11.00 konferencję prasową w Sejmie zorganizowali politycy Lewicy.

- Skłoniliśmy rząd do rozmów. Doprowadziliśmy do tego, że rząd zaczął rozmawiać z opozycją, na temat największego planu Marshalla. Nie tylko dla Polski, ale dla całej Europy. Nie możemy zmarnować tej szansy. Nie możemy doprowadzić do tego, że duża część społeczeństwa, ludzi, którzy mają nadzieję, że władza będzie odpowiedzialna, że parlamentarzyści i parlamentarzystki będą odpowiedzialni za przyszłość Polek i Polaków, zmarnują tę okazję - mówił Robert Biedroń.

Jak podkreślili politycy Lewicy, wynegocjowano 850 mln euro na wsparcie szpitali powiatowych, 300 mln euro wsparcia dla branży gastronomicznej oraz hotelarskiej, a także skierowanie 30 proc. środków z KPO do samorządów.

Lewica zadeklarowała także, że powstanie komitet monitorujący wydatki z udziałem związków zawodowych

Kilkanaście minut później odbyła się konferencja polityków PiS. 

- To są trudne rozmowy, z obu stron padają poważne argumenty. Znaleźliśmy możliwość dogadania się w kwestiach kluczowych i to najważniejsze przesłanie. (...) Cieszymy się, że w opozycji jest ugrupowanie, które poważnie podchodzi do problemu, który będzie w najbliższym czasie najważniejszy dla Polski

- mówił wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki.

Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej, przyznał, że jest "zbudowany tą dyskusją", bo "była merytoryczna".

- Nie stawiano absurdalnych warunków, tylko takie sprawy, które są możliwe do wprowadzenia do KPO, do przedstawienia Komisji Europejskiej i są możliwe do realizacji

- dodał.

 

Źródło: niezalezna.pl

#lewica #PiS #Krajowy Plan Odbudowy

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo