Piłkarz o złotym sercu. Piotr Zieliński zasłużył na szacunek postawą poza boiskiem

Piotr Zieliński rozgrywa znakomity sezon w piłkarskiej Serie A, ale największe brawa należą mu się nie za to co robi na boisku, a poza nim. Reprezentant Polski kupił dwa budynki, które wspólnie ze swoją rodziną przekształcił w domy dla potrzebujących pomocy dzieci.

Piotr Zieliński kupił dwa budynki, które stały się domami dziecka
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Reprezentant Polski jest w tym sezonie wiodącą postacią Napoli. Piotr Zieliński w poniedziałek zagrał kolejny świetny mecz we włoskiej Serie A, a jego drużyna po wygranej 2:0 z Torino awansowała na trzecie miejsce w tabeli. Ważniejsza od znakomitych występów na murawie jest jednak postawa piłkarza w codziennym życiu.

Zieliński za zarobione z gry w piłkę pieniądze kupił dwa budynki w powiecie ząbkowickim. Zostały one wyremontowane i przekształcone w domy dziecka. W pomoc mocno zaangażowani są również rodzice "Ziela", którzy opiekują się od ponad osiemnastu lat dziećmi z rodzin patologicznych. 

Piłkarz nie tylko finansowo wspomógł przedsięwzięcie działające w ramach stowarzyszenia "Piotruś Pan", ale osobiście angażuje się w działalność placówek. Zawsze gdy jest w rodzinnych stronach spędza czas z wychowankami domów dziecka. Nie tylko przywozi im prezenty, ale również bawi się z nimi czy gra w piłkę. Szacunek.

Piotr Zieliński ma złote serce

 

 Źródło: sport.tvp.pl, niezalezna.pl

#Piotr Zieliński #piłka nożna

Janusz Milewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo