Rośnie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości. Przedstawiono najnowszy sondaż sejmowy

Co trzeci ankietowany deklaruje, że gdyby wybory odbyły się w niedzielę, swój głos oddałby na Prawo i Sprawiedliwość. Tak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez IBRiS dla portalu onet.pl. Pokazuje on wzrost poparcia dla partii rządzącej, która wyprzedza drugą w stawce Polskę 2050 o 16 punktów procentowych.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, Prawo i Sprawiedliwość mogłoby liczyć na 33,1 proc. głosów (wzrost o 2,1 pkt. proc. w porównaniu z poprzednim badaniem). Na kolejnych miejscach uplasowałyby się: Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 17,1 proc. (spadek o 0,2 pkt. proc.) oraz Koalicja Obywatelska wynikiem 16,1 proc. (spadek o 1,2 pkt. proc.).

Według sondażu w Sejmie znalazłyby się jeszcze: Lewica – 10 proc. (wzrost o 0,9 pkt. proc.) oraz Konfederacja – 7,7 proc. (wzrost o 0,4 pkt. proc.).

Do Sejmu nie weszłoby natomiast PSL-Koalicja Polska z wynikiem 4,4 proc. poparcia (spadek o 0,6 pkt. proc.).

11,6 proc. badanych nie potrafiło wskazać, na kogo oddałoby swój głos w wyborach.

Ankietowani pytani byli też w sondażu o chęć wzięcia udziału wyborach parlamentarnych. Gdyby odbywały się one w najbliższą niedzielę, zdecydowanie wzięłoby w nich udział 33,7 proc. ankietowanych, "raczej" wzięłoby w nich udział - 18,6 proc. Do urn zdecydowanie nie poszłoby 28,5 proc. respondentów; "raczej nie" - 16,2 proc.

Badanie IBRiS dla Onetu zostało przeprowadzone w dniach 24-25.04.2021 r. metodą telefonicznych, standaryzowanych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI). Badana próba wyniosła 1100 osób.

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP, Twitter

#Prawo i Sprawiedliwość #sondaż #Sejm #polityka #Koalicja Obywatelska #Polska 2050

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo