Niecodzienny zestaw w duńskim barze. Test na koronawirus do piwa

Jeden z kopenhaskich barów oferuje klientom test na obecność Covid-19 i piwo w oczekiwaniu na wynik, co ma pomóc w ożywieniu biznesu po miesiącach restrykcji związanych z pandemią koronawirusa.

U3144362, CC BY-SA 4.0 , via Wikimedia Commons

Klienci płacą równowartość ok. 25 USD, aby poddać się testowi w specjalnej kabinie w Warpigs Brewpub. Po około półgodzinie, jeśli otrzymają negatywny wynik, są wpuszczani do środka.

Działa to w ramach duńskiego systemu "paszportów koronawirusowych", w którym ludzie mogą korzystać z aplikacji mobilnej lub zatwierdzonego przez rząd formularza, aby wykazać, że byli szczepieni, przeszli wcześniej zakażenie lub mieli negatywny wynik testu w ciągu ostatnich 72 godzin.

W ramach programu , który zaczął działać w zeszłą środę, pracownicy muzeów, barów, kawiarni i restauracji sprawdzają "status klientów" przed wpuszczeniem ich do środka.

Dania oferuje również darmowe testy przeciw Covid-19, ale klienci w barze powiedzieli, że płatne wersje, sprzedawane przez firmę Practio, pozwalają im uniknąć kolejek. "Widzieliśmy kolejkę (w najbliższym centrum testowym) może na godzinę lub dwie stania" - powiedział Nicolai Marteens, cytowany przez Reutera. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#koronawirus #pandemia #Dania

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo