Kukiz w szeregach Zjednoczonej Prawicy? Fogiel odpowiada: Jestem w stanie sobie to wyobrazić

Nie milkną echa spotkania liderów Zjednoczonej Prawicy i zapowiedzianego zawarcia porozumienia programowego na najbliższe lata. Pytany o kulisy wewnątrzkoalicyjnych ustaleń wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości nie wykluczył poszerzenia formuły Zjednoczonej Prawicy o kolejnych polityków. W pewnym momencie padło nawet nazwisko Pawła Kukiza.

Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Jestem w stanie sobie wyobrazić Zjednoczoną Prawicę na tyle szeroką, że również Paweł Kukiz czy część jego współpracowników, osób które startowały wraz z nim do Sejmu się w niej zmieści. Pytanie o wolę polityczną również tamtej strony.
- mówił Radosław Fogiel w Radiu Zet.

Z kolei dość szybko wicerzecznik PiS uciął spekulacje na temat przyspieszonych wyborów. Radosław Fogiel skwitował, że Platforma Obywatelska wbrew pozorom wcale nie jest zbyt chętna starcia przy urnach wyborczych, biorąc pod uwagę ostatnie wyniki sondaży i poparcie Szymona Hołowni.

Część opozycji prawdopodobnie wcale nie jest taka chętna na przyspieszone wybory, bo byłaby w sytuacji karpia głosującego za przyspieszeniem wigilii. Tak samo, jak żadnej pewności co do przyspieszonych wyborów nie było, bo jednak arytmetyka sejmowa była dość jasna i pokazywała, że możliwości współpracy są takie, jakie są i powiem tak. To też nie jest tak, że do przyspieszonych wyborów doprowadza się tak bardzo szybko. Zwłaszcza wtedy, kiedy opozycja mimo buńczucznych zapowiedzi, jak sądzę, chociażby w postaci Platformy Obywatelskiej, która ma na karku rosnące poparcie Szymona Hołowni, wcale pewnie nie byłaby taka chętna. Więc również część opozycji prawdopodobnie wcale nie jest taka chętna na przyspieszone wybory, bo byłaby w sytuacji karpia głosującego za przyspieszeniem wigilii.
- mówił Radosław Fogiel.
[polecam: https://niezalezna.pl/392382-tomasz-sakiewicz-dla-niezaleznapl-o-obozie-wladzy-kryzys-nie-byl-tak-gleboki]

Pytany o szczegóły nowej umowy koalicyjnej stwierdził krótko:

Jest, funkcjonuje [umowa koalicyjna] i w toku dalszych rozmów zobaczymy czy są potrzebne do niej jakieś korekty, czy będziemy ją jakoś zmieniać czy nie. To są już kwestie wtórne, techniczne. Nic nie jest jeszcze przesądzone. Ale z pewnością nie będziemy, jeżeli miałoby dochodzić do jakichś negocjacji, korekt, rozmów, poprawek, jakkolwiek to nazywać, to z pewnością nie będziemy tego czynić za pośrednictwem mediów. Tylko właśnie jest to jedna z tych spraw, które lepiej rozstrzygać w własnym gronie.
– mówił wicerzecznik PiS.

Zapytany, czy po niedzielnym spotkaniu liderów Zjednoczonej Prawicy politycy Solidarnej Polski nadal są przeciw ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE, Fogiel odparł, że ich stanowisko się nie zmieniło.

Koledzy z Solidarnej Polski dość stanowczo obstają przy swoim. Nie jest tajemnicą, że jest różnica zdań między nami.
- tak o kwestii ratyfikacji decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE mówił w poniedziałek w Radiu Zet zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel.


W niedzielę natomiast odbyło się spotkanie liderów partii Zjednoczonej Prawicy: prezesa PiS - Jarosława Kaczyńskiego, szefa Porozumienia Jarosława Gowina i lidera Solidarnej Polski - Zbigniewa Ziobry. Po jego zakończeniu szef Komitetu Wykonawczego PiS Krzysztof Sobolewski oraz wicerzecznik Porozumienia Jan Strzeżek zamieścili na Twitterze jednobrzmiące komunikaty.

„Po spotkaniu przywódców Zjednoczonej Prawicy wszystkie strony wyrażają przekonanie co do pozytywnych skutków działań ZP od czasu podwójnego sukcesu wyborczego w 2015 r. i wolę zawarcia porozumienia programowego na lata 2021-2023. Odpowiednie kroki zostaną podjęte w najbliższych dniach”.
- podali politycy.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że wkrótce ma odbyć się kolejne spotkanie w takim gronie.

 

Źródło: niezalezna.pl, Radio ZET, PAP, 300polityka.pl

#Radosław Fogiel #Zjednoczona Prawica #Parlament #Partia

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo