Dyplomata wydalony z Rosji. Reakcja włoskiego MSZ

Decyzja Rosji o wydaleniu włoskiego dyplomaty jest niesprawiedliwa - oświadczyło w poniedziałek MSZ w Rzymie. Rosja zdecydowała o wydaleniu dyplomaty i wezwaniu ambasadora Włoch w związku z bezpodstawnym - według Moskwy - wydaleniem dwóch dyplomatów rosyjskich.

flickr

MSZ Rosji przekazało w komunikacie, że pracownik ataszatu wojskowego przy ambasadzie Włoch w Moskwie został uznany za osobę niepożądaną.

Odpowiednią notę otrzymał w ministerstwie wezwany tam w poniedziałek ambasador Włoch w Moskwie Pasquale Terraciano. Wydalenie dyplomaty to "kroki podjęte w odpowiedzi na nieprzyjazne i nieuzasadnione działania władz włoskich" - oświadczył rosyjski resort.

31 marca MSZ Włoch wydaliło dwóch rosyjskich dyplomatów po ujawnieniu skandalu szpiegowskiego i zatrzymaniu oficera włoskiej marynarki wojennej w chwili, gdy przekazywał za pieniądze tajne dokumenty wojskowemu dyplomacie z Rosji.

W reakcji na poniedziałkową decyzję strony rosyjskiej ministerstwo spraw zagranicznych w Rzymie oświadczyło, że przyjęło "z głębokim żalem decyzję Federacji Rosyjskiej o wydaleniu oficera marynarki pracującego w ambasadzie Włoch w Moskwie".

- Uważamy tę decyzję za bezpodstawną i niesprawiedliwą, ponieważ są to retorsje za uzasadniony krok podjęty przez władze włoskie w obronie własnego bezpieczeństwa

 - wskazano.

Włoski dyplomata musi opuścić Rosję w ciągu 24 godzin.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#świat #Włochy #MSZ #Rosja

as
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo