Nie chcą połączenia z Bumarem

  

Prawie 300 osób zebrało się, by protestować przed siedzibą Wojskowych Zakładów Uzbrojenia w Grudziądzu. Załoga fabryki domaga się, by nie włączać jej w struktury grupy Bumar.

Przed zakładem zgromadzili się pracownicy firmy i członkowie ich rodzin. Na miejsce dotarł także prezydent Grudziądza, który popiera protestujących.

Protestujący przygotowali transparenty z napisami "Nie dla Bumaru", "Stop z komercjalizacją" i "Chcemy pracy". Jak tłumaczą związkowcy z grudziądzkiej firmy, zgromadzenie zwołano w Grudziądzu, gdyż w ostatniej chwili została odwołana ogólnopolska pikieta w tej samej sprawie, planowana na piątek w Warszawie przed Urzędem Rady Ministrów.

Do stolicy mieli zjechać na protest przedstawiciele jedenastu zakładów planowanych do konsolidacji z grupą Bumar. Manifestację odwołano jednak, gdyż prace rozpoczął zespół międzyresortowy, który ma rozpatrzyć postulaty przeciwników konsolidacji.

"Nie wierzymy w efekty takich działań. Chcemy tylko jednego: by nasza firma normalnie funkcjonowała i ludzie mieli pracę, a to może się skończyć, gdy wchłonie nas Bumar" - przekonywał jeden ze związkowców z grudziądzkich WZU.

Od kilku tygodni pracownicy WZU zbierają podpisy pod petycją do premiera, aby wstrzymał konsolidację. Dotychczas zebrali pod nią poparcie ponad pięciu tysięcy osób.

Wojskowe Zakłady Uzbrojenia SA w Grudziądzu są jednoosobową spółką Skarbu Państwa, podlegającą MON. Istniejąca od 50 lat firma specjalizuje się obecnie w rakietowej technice obronnej.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP


Wczytuję komentarze...

Przewaga PiS nad Koalicją Europejską się zwiększyła! Oto NAJNOWSZE wyniki sondażowe

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

PiS wygrywa wybory z poparciem 43,1 proc., drugie miejsce zajmuje Koalicja Europejska z poparciem 38,4 proc. - wynika z sondażu tzw. late poll Ipsos, podanego ok. północy przez stacje telewizyjne.

W myśl sondażu pięcioprocentowy próg przekracza także Wiosna (6,7 proc.) i Konfederacja (6,2 proc.). Pozostałe komitety nie przekraczają 5-procentowego progu. Zgodnie z tym sondażem PiS uzyskuje w Parlamencie Europejskim 24 mandaty, Koalicja Europejska 22 mandaty, a po 3 mandaty Wiosna i Konfederacja.

Tzw. late poll to wyniki sondażowe z późniejszej godziny niż podane o 21 sondaże exit poll. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl