Co Budka zamierza zrobić ws. dyplomacji? "Ma dostatecznie problemów w swojej formacji"

Dzisiaj liderzy Platformy Obywatelskiej zorganizowali konferencję pod hasłem "Bezpieczna Polska". Wystąpił na niej Borys Budka, który faktycznie nie może się czuć bezpieczny, bo ma problemy... we własnej formacji. "Niech przewodniczący Platformy Obywatelskiej zajmie się rozwiązywaniem problemów PO. Politykę zagraniczną prowadzi MSZ - powiedział szef KPRM Michał Dworczyk, pytany o prezentację opozycji. I dodał: "Nie chcę się odnosić do kuriozalnych wypowiedzi".

Twitter/@MalgorzataPepek

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Borys Budka zaprezentował w sobotę wizję zmian w polityce zagranicznej. W ramach doktryny politycznej "Bezpieczna Polska" PO chce m.in. odbudowy relacji z Unią Europejską i Stanami Zjednoczonymi.

Podczas briefingu pod KPRM Dworczyk został zapytany, czy kraj potrzebuje "Bezpiecznej Polski" Borysa Budki.

- Nie chcę się odnosić do kuriozalnych wypowiedzi. Słyszałem ich fragmenty. Myślę, że to jest temat na oddzielną konferencję

- odpowiedział.

- Platforma Obywatelska i pan przewodniczący Borys Budka ma dostatecznie problemów w swojej formacji, niech się zajmie ich rozwiązaniem, a politykę zagraniczną prowadzi Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP

- podkreślił szef KPRM.

Trzy filary nowej doktryny politycznej "Bezpieczna Polska", którą w sobotę zaprezentowali m.in. szef PO Borys Budka i były minister spraw zagranicznych, europoseł Radosław Sikorski to: odbudowa relacji Polski wewnątrz UE oraz przywrócenie partnerskich relacji z USA i skutecznej, sprawczej polityki wschodniej. Obaj politycy w ostrych słowach krytykowali politykę Prawa i Sprawiedliwości i prezydenta Andrzeja Dudy. Budka ocenił m.in., że Polska tak samotna jak obecnie nie była od czasów rozbiorów.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#partia #polityka zagraniczna #parlament

am
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo