Bydgoski Festiwal Operowy odwołany

Bydgoski Festiwal Operowy, który był zaplanowany w terminie od 5 do 20 czerwca, został odwołany w związku z obostrzeniami spowodowanymi pandemią koronawirusa - poinformowała dyrekcja Opery Nova, która od 1994 r. jest organizatorem imprezy.

facebook.com/Bydgoski Festiwal Operowy

"Impreza o tak wielkim zasięgu logistycznym, planowana pierwotnie na kwiecień, następnie przeniesiona na czerwiec, w obliczu nadal obowiązujących obostrzeń i wymogów zachowania bezpieczeństwa sanitarnego w pandemii Covid-19, okazała się w praktyce niemożliwa do zrealizowania. Na XXVIII Bydgoski Festiwal Operowy zaprosimy zatem dopiero w 2022 roku"

- podkreśliła Ewa Chałat z Biura Prasowego Opery Nova.

Jednocześnie poinformowano, że opera Wolfganga Amadeusza Mozarta "Cosi fan tutte, albo Szkoła kochanków" w reżyserii Pawła Szkotaka i w wykonaniu zespołu Opery Nova, która miała zainaugurować tegoroczny festiwal, będzie miała premierę 23 października.

Bydgoski Festiwal Operowy, będący przeglądem najciekawszych spektakli z kraju i z zagranicy, obywał się corocznie od 1994 r. Przerwa nastąpiła w zeszłym roku, kiedy festiwal zaplanowany na przełomie kwietnia i maja, odwołano z powodu ogłoszenia stanu pandemii i ograniczenia działalności instytucji kultury.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#opera #Festiwal #Bydgoszcz #koronawirus

bm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo