Wójcik (Solidarna Polska): Z tego powodu nie powinna rozlecieć się koalicja

"Są czasami spory to jest rzecz naturalna. Są spory w rodzinie, a co dopiero w partiach politycznych" - powiedział członek Rady Ministrów, wiceprezes Solidarnej Polski Michał Wójcik. Jak ocenił, "chciałby, żeby koalicja Zjednoczonej Prawicy dalej funkcjonowała, ale my jako Solidarna Polska jesteśmy gotowi na każdy scenariusz".

Michał Wójcik
Maciej Łuczniewski/Gazeta Polska

Wójcik pytany w radiu RMF FM o spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy wskazał, że "odbędzie się niebawem". "Do takiego spotkania dojdzie, ono jest potrzebne w tej sytuacji, która teraz jest" - stwierdził Wójcik. Przyznał, że "jest pewne napięcie w ramach koalicji; nie pamiętam żadnej koalicji, gdzie by takiego napięcia nie było".

"Na pewno trzeba rozmawiać, na pewno trzeba wyjść z tego kryzysu, może nawet jeszcze bardziej wzmocnionym(...). Ale myślę, że będziemy wspólnie rządzić jeszcze dwa lata, a może nawet i cztery"

- ocenił.

Jak mówił wiceszef Solidarnej Polski, pytany o Fundusz Obudowy i OFE, z PiS dzieli jego partię jedna rzecz. "Mamy nieco odmienną ocenę sytuacji". Jak przyznał, "nasi przyjaciele z PiS czasami głosują inaczej".

"Polska jest najważniejsza"

Przypomniał, że chodzi m.in. o kwestie "wspólnego długu i ewentualnego płacenia za długi innych krajów przez obywateli naszego państwa". Zaznaczył, że Solidarna Polska uważa dokument z tego punktu widzenia za niebezpieczny. Zdaniem Wójcika z tego powodu nie powinna rozlecieć się koalicja, "bo dobro Polski jest najważniejsze".

Wójcik chciałby, "żeby koalicja Zjednoczonej Prawicy dalej funkcjonowała".

"Ale my jako Solidarna Polska jesteśmy gotowi na każdy scenariusz"

- stwierdził. Podkreślił, że koalicja powinna funkcjonować, bo jest dużo rzeczy do zrealizowania. "A to, że są czasami spory to jest rzecz naturalna. Są spory w rodzinie, a co dopiero w partiach politycznych" - zaznaczył.

Projekt unijnego budżetu i Funduszu Odbudowy od początku krytykowała Solidarna Polska. Politycy SP krytykowali mechanizm powiązania budżetu z praworządnością; obecnie zwracają uwagę na kwestię pożyczek, z których częściowo ma być finansowany Fundusz. Prezes PiS, wicepremier Jarosław Kaczyński w ostatnim wywiadzie dla "Gazety Polskiej" zapowiedział, że jeśli w wyniku głosowania projekt nie zostanie przyjęty, wówczas koalicji rządzącej grozi rozpad. Solidarna Polska po tych słowach podtrzymała swój sprzeciw.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polska #polityka #rząd #partia #parlament

mg
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo