Kto liderem opozycji? Hołownia nokautuje Budkę w najnowszym sondażu

Polaków zapytano o lidera opozycji. Najwięcej odpowiedzi padło na "nie mam zdania". Z sondażu Instytutu Badań Pollster wynika, że to szef Polski 2050 Szymon Hołownia jest liderem opozycji. Jego osobę wskazało 39 proc. ankietowanych. A lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka - poza podium.

Szymon Hołownia, Borys Budka
Zbyszek Kaczmarek/ Gazeta Polska, Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

W sondażu zapytano, który polityk jest obecnie liderem opozycji. Najwięcej - 43 proc. badanych wskazało odpowiedź "nie mam zdania". Spośród pozostałych ankietowanych, Szymona Hołownię wskazało 39 proc. badanych, Rafała Trzaskowskiego 30 proc., natomiast 10 proc. ankietowanych wskazało odpowiedź "inna osoba".

Po 7 proc. wskazań uzyskali b. premier Donald Tusk i szef PO Borys Budka. Szefa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza za lidera opozycji uznało 3 proc. badanych. Po 2 proc. wskazań uzyskali liderzy Wiosny Robert Biedroń i Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty.

Hołownia jest w polityce postacią świeżą i to jest ten urok nowego produktu politycznego. W Polsce jest zawsze grupa wyborców, która szuka czegoś nowego

– mówi dla "SE" politolog, prof. Antoni Dudek.

Dodaje, że jego zdaniem, nie będzie jednego bloku opozycyjnego w wyborach. "Pewnie będą oni rywalizować aż do wyborów parlamentarnych – każdy stojąc na czele swojej własnej formacji - powiedział Dudek.

Tym bardziej, że Hołownia systematycznie podbiera posłów Koalicji Obywatelskiej.

Sondaż przeprowadzono 20 kwietnia na próbie 1066 dorosłych Polaków.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, se.pl

#Polska #polityka #partia #parlament #ankiety #sondy

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo