Czym zaskoczy nas sobota? Sprawdź prognozę pogody

Sobota zapowiada się chłodna, a odczucie chłodu będzie dodatkowo potęgował nieprzyjemny wiatr - poinformowała synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk. Prognozowane są również opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Sobota będzie powtórką tego, co w pogodzie działo się w piątek

 - powiedziała synoptyk IMGW-PIB Małgorzata Tomczuk. Dodała, że w ciągu dnia pojawią się przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem i lokalnie śniegu, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu, a w górach spadnie śnieg.

Temperatura maksymalna wyniesie od 6 st. miejscami nad morzem, na Suwalszczyźnie i w dolinach Karpackich, do 10, 9 st. C. w głębi kraju, zaś najcieplej, bo 11 st. C będzie na krańcach zachodnich - Ziemi Lubuskiej, oraz na Dolnym i Górnym Śląsku.

Zdaniem synoptyków wiatr w dalszym ciągu będzie nieprzyjemny i porywisty. Na północnym wschodzie jego porywy osiągną 60 km/h. Silny wiatr będzie obniżał odczucie temperatury. 

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#pogoda #sobota #prognoza pogody #Lubuskie #Dolnośląskie #Śląskie #Podlaskie #Warmińsko-Mazurskie #Podkarpackie #Małopolskie #śnieg #deszcz #deszcz ze śniegiem

mt
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo