Policyjna rewizja na rosyjskim statku handlowym

Portugalska policja przeprowadziła w piątek rewizję na rosyjskim statku handlowym w porcie w Viana do Castelo, na północnym zachodzie tego kraju. Jednostka została przeszukana po informacji przekazanej przez jedną z zagranicznych służb.

pixabay

Choć do piątkowego wieczora policja nie poinformowała, czego portugalscy funkcjonariusze poszukiwali na rosyjskim statku, to według informacji stacji telewizyjnej “Record” w rewizji wzięła udział jednostka wyspecjalizowana w wykrywaniu broni i materiałów wybuchowych.

Według portugalskich mediów przeszukiwany statek od poniedziałku znajdował się w części portu w Viana do Castelo przeznaczonej dla rozładunku towarów. Do Portugalii przybył z Gibraltaru, z którego wypłynął w sobotę.

Z ustaleń lizbońskiego radia Observador wynika, że przed dotarciem do brytyjskiej enklawy rosyjski statek handlowy odbył podróż przez Morze Śródziemne, wypływając z jednego z tureckich portów.

Według oficjalnej dokumentacji celem podróży rosyjskiej jednostki do Portugalii było dostarczenie żużlu wielkopiecowego.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo