Skąd wziął się majątek posła Roberta Kropiwnickiego? SONDA portalu niezalezna.pl

Poseł Robert Kropiwnicki przyznaje, że dziewięć mieszkań, które wymienia w swoim oświadczeniu majątkowym, kupił, odkładając z pensji pracownika spółki samorządowej. Budzi to wątpliwości wielu obserwatorów sceny politycznej, a nawet samych polityków. Zachęcamy do udziału w naszej najnowszej SONDZIE dotyczącej majątku posła Kropiwnickiego.

/ Poseł Robert Kropiwnicki / Autor: Tomasz Adamowicz

Podczas niedawnej rozmowy w RMF FM spytano posła Koalicji Obywatelskiej m.in. o posiadane przez niego mieszkania. Z oświadczeń majątkowych polityka wynika, że ma ich dziewięć. – Wszyscy się śmieliście z Obajtka, a pan od dziesięciu lat jest posłem. Z tego się nie da zarobić jakichś strasznych milionów. (…) Według pańskich wyliczeń ma pan ok 2,2 mln zł w tych mieszkaniach; ma pan jeszcze ziemi za ponad 300 tys. – drążył red. Robert Mazurek.

W odpowiedzi poseł Kropiwnicki przypomniał, że jest posłem zawodowym „dopiero od 2015 roku”.

– Wcześniej długo byłem posłem niezawodowym i pracowałem w spółce, w której zarabiałem dużo lepiej niż poseł

– argumentował polityk.

Dopytywany, dlaczego zrezygnował z takiego intratnego źródła dochodu, Kropiwnicki wskazał na obowiązki parlamentarne, które nie dały się pogodzić z pracą. Okazało się jednak, że spółka w której był zatrudniony była spółką samorządową. Poseł nie podzielił opinii, że była to „partyjna robota” i zaznaczył, że musiał ciężko pracować „po 10 – 12 godzin na dobę, żeby rozwijać region”.

Kropiwnicki przyznał, że to właśnie w ciągu 12 lat pracy w samorządowej spółce odłożył pieniądze na zakup dziewięciu mieszkań.

Internauci oszacowali, że łącznie mieszkania są warte ponad 2,7 mln złotych.

"Poseł Kropiwnicki to bardzo oszczędny człowiek" - napisał na Twitterze Mateusz Lewicki z Forum Młodych PiS.

Portal tvp.info, powołując się na ustalenia dziennikarzy legnica.naszemiasto.pl, informują, że na stanowisku w Agencji Rozwoju Regionalnego Arleg, gdzie Kropiwnicki był zatrudniony od 2002, zarabiał ok. 5,5 tys. złotych netto miesięcznie.

Poseł Krzysztof Sobolewski z PiS chce prześwietlenia majątku Kropiwnickiego. Złożył w tej sprawie wniosek do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

"W związku doniesieniami medialnymi o pobieranych wynagrodzeniach, stanie majątkowym i składnikach majątkowych pana posła na Sejm Roberta Kropiwnickiego, wnoszę o przeprowadzenie kontroli rzetelności, prawidłowości i prawdziwości oświadczenia majątkowego posła na Sejm RP Roberta Kropiwnickiego, z dnia 7 maja 2020 r., oraz uprzednio składanych oświadczeń majątkowych w związku z pełnieniem funkcji publicznych" - czytamy we fragmencie pisma do CBA.

Skąd wziął się ogromny majątek posła Roberta Kropiwnickiego? Odpowiedz w naszej najnowszej SONDZIE! [KLIKNIJ]

 

Źródło: niezalezna.pl

#Robert Kropiwnicki #majątek #CBA #kontrola #oświadczenie majątkowe

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo