Sąd aresztował brutalnego nożownika

46-latek, który we wtorek kilkakrotnie ugodził nożami 28-letniego mieszkańca Rybnika, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd zdecydował o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące – podała rybnicka policja.

slaska.policja.pl Rybnik

Do zajścia doszło we wtorek wieczorem niedaleko wybiegu dla psów przy ulicy Sztolniowej.

"Podczas spaceru z psem grupa osób spotkała mężczyznę, który zaczepiał pupila należącego do 28-latka. Kiedy zwrócono mu uwagę, aby nie drażnił psa, mężczyzna odszedł. Po pewnym czasie awanturnik wrócił na miejsce i zaatakował 28-latka dwoma nożami, zadając ciosy w klatkę piersiową, ramię oraz udo. Ponadto rybniczanin chciał ugodzić nożem 30-latka, który stanął w obronie znajomego"

- opisywała rzeczniczka rybnickiej komendy asp. Bogusława Kobeszko.

Napastnika zatrzymali policjanci z komisariatu z dzielnicy Boguszowice. W czwartek w Prokuraturze Rejonowej w Rybniku zatrzymanemu przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa oraz usiłowania uszkodzenia ciała mężczyzny. Na wniosek śledczych rybnicki sąd zdecydował o jego aresztowaniu na trzy miesiące - podała Kobeszko. Podejrzanemu może grozić nawet kara dożywocia.

Policjanci zatrzymali również 38-latkę podejrzaną o utrudnianie czynności kryminalnym – miała ukryć nóż należący do 46-latka. Kobieta również usłyszała zarzut i została objęta policyjnym dozorem.

Poszkodowany z ranami kłutymi trafił do szpitala, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Śląskie

Dominika Pazdyka
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo