Najlepiej sprzedający się samochód sportowy na świecie. Znamy laureata

Drugi rok z rzędu Ford Mustang – który 17 kwietnia obchodził swoje 57. urodziny – jest najlepiej sprzedającym się autem sportowym na świecie. Kultowy model Forda jest także szósty rok z rzędu najlepiej sprzedającym się sportowym coupé na świecie.

mat. pras.

Mustang był liderem wśród wszystkich konkurentów z liczbą 80 577 sprzedanych egzemplarzy na całym świecie w 2020 roku. Według wewnętrznych danych Forda, sprzedaż wersji specjalnych modelu tj. Bullitt i Shelby wzrosła o blisko 53 proc. procent w 2020 r. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Mustang był również najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym na wielu rynkach europejskich. Według danych Forda, sprzedaż na Węgrzech w 2020 r. wzrosła o ponad 68 proc. w stosunku do 2019 r. Sprzedaż wzrosła także w Holandii (38,5 proc.), Danii (12,5 proc.), Czechach (5,6 proc.) i Austrii (4 proc.).

Europejska sprzedaż Forda Mustanga osiągnęła poziom 7 000 sztuk w 2020 roku. Od 2014 roku – kiedy to Mustang wszedł do sprzedaży na Starym Kontynencie – sprzedano 60 000 egzemplarzy tego modelu. Stany Zjednoczone nadal są najważniejszym rynkiem dla Mustanga, reprezentując około 75 proc. całkowitej sprzedaży.

Ford Mustang od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością również w Polsce. W marcu nowych właścicieli znalazło 26 egzemplarzy, co stanowi blisko 18 proc. udziału w tym segmencie. Od początku roku Ford Mustang trafił do kolejnych 76 szczęśliwych nowych posiadaczy, co jest wzrostem w stosunku do tego samego okresu w 2020 roku o ponad 33 proc. Dzięki temu jego udział w swoim segmencie wynosi blisko 25 proc.

 

 Źródło: niezalezna.pl

#moto #technologia #Mustang #wyróżnienie #nagroda #wyniki sprzedaży

albicla.com@ Konrad Wysocki
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo