Czytanie "Don Kichota" Cervantesa

Publiczne czytanie "Don Kichota" po raz trzeci, tym razem online. Lektura "Don Kichota", organizowana jest każdego roku przez Ambasadę Hiszpanii w Polsce przy okazji obchodów Światowego Dnia Książki, przypadającego na 23 kwietnia - poinformowano na Twitterze Instytutu Książki (IK).

pixabay

Jak przypomniano na stronie IK, 23 kwietnia przypada dzień śmierci Miguela de Cervantesa.

"Wobec niemożliwego obecnie gromadzenia się publiczności, planowane czytanie odbędzie się online, z udziałem gości, przyjaciół i pracowników Ambasady Hiszpanii w Polsce, Instytutów Cervantesa w Warszawie i Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Zaproszone osoby czytać będą wybrane fragmenty, w języku hiszpańskim i polskim"

- czytamy w informacji.

Organizatorzy podkreślili, że "wydarzenie będzie jednocześnie hołdem dla zmarłego przed kilkoma tygodniami Adama Zagajewskiego, laureata Nagrody Księżnej Asturii w Dziedzinie Literatury w 2017 r.".

Plastycznym znakiem tegorocznego 3. Publicznego Czytania "Don Kichota" jest ilustracja Józefa Wilkonia, która ukazała się w okolicznościowym dwutomowym wydaniu powieści Cervantesa w 2016 roku.

Inauguracja czytania - 23 kwietnia o godz. 11.45 na platformie Zoom. Potrwa do godz. 16.

Organizatorami 3. Publicznego Czytania "Don Kichota" Miguela de Cervantesa Saavedry są Ambasada Hiszpanii w Polsce, Instytut Cervantesa w Warszawie i Krakowie oraz Instytut Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego

 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

#sztuka #czytanie #książki #książka #online

Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo