Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed burzami wydano dla południowej części województwa podkarpackiego. W tym regionie prognozowane są burze, którym miejscami towarzyszyć będą opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru sięgające 70 km/h.

Natomiast alerty przed silnym wiatrem obowiązują: w północnych częściach woj. łódzkiego, mazowieckiego i podlaskiego oraz we wschodniej części woj. lubuskiego, a także w województwie warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, zachodniopomorskim i wielkopolskim.

W wymienionych regionach synoptycy prognozują wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach sięgający nawet do 75 km/h. Z kolei nad samym morzem wiatr osiągnie prędkość od 40 km/h do 55 km/h, a w porywach 85 km/h. Wiatr będzie wiał z kierunków zachodnich.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.