Diecezja warszawsko-praska: Komunie św. odbędą się w maju i czerwcu

Pierwsze komunie św. w diecezji warszawsko-praskiej odbędą się w maju i czerwcu w mniejszych grupach podczas dodatkowych mszy św. z uwzględnieniem wszystkich wytycznych sanitarnych. Jeśli będzie potrzeba - w różnych terminach - poinformował dyr. Wydziału Nauki Katolickiej ks. Piotr Pierzchała.

pixabay.com/vixrealitum

W informacji przekazanej dziś ks. Pierzchała wskazał, że "tegoroczne I Komunie Święte w diecezji mogą odbywać się zwyczajowo w miesiącach maju i czerwcu".

Wyjaśnił, że "z uwagi na ograniczenia epidemiczne zaleca się zorganizowanie uroczystości w mniejszych grupach, podczas dodatkowych mszy Świętych, także w różnych terminach, jeśli jest taka potrzeba, uwzględniając wszystkie inne wytyczne sanitarne".

Zaapelował o "życzliwą współpracę rodziców, katechetów oraz duszpasterzy".

W komunikacie z 1 lutego br. ordynariusz warszawsko-praski bp Romuald Kamiński zaznaczył, że przygotowanie bezpośrednie do pierwszej komunii św. polega na udziale w katechezie szkolnej i parafialnej katechezie sakramentalnej. Powinno odbywać się w parafii zamieszkania dziecka i mieć charakter przede wszystkim duchowy.

Przyznając, że nie jest to proste w czasie pandemii, hierarcha zaproponował specjalnie sprawowane eucharystii dla mniejszej grupy dzieci, aby zachować przepisy sanitarne.

Biskup przypomniał, że rodzice są pierwszymi osobami, które mają przygotować dziecko do I komunii. Wyraził nadzieję, że "dzięki wspólnemu zaangażowaniu rodziców, duszpasterzy i katechetów uda się przygotować dzieci do godnego przeżycia ich pierwszego spotkania z Jezusem eucharystycznym".

Specjalne materiały będące pomocą w przygotowaniu do sakramentu umieszczono na diecezjalnej stronie internetowej. 

 

Źródło: niezalezna.pl, pap

#kościoł #komunia #pierwsza komunia #I Komunia Święta #koronawirus #Warszawa

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo