Tusk ma urodziny. O życzenia dopomniał się na Twitterze. Pomogliśmy „Słońcu Peru” wybrać te najlepsze

Donald Tusk zamieścił na swoim koncie na Twitterze przypomnienie, że obchodzi dziś urodziny. Wszystkim, którzy tak ważną rocznicę jakimś cudem mogliby przeoczyć, były premier nazywany swego czasu przez wielu "Królem Europy" zacytował po angielsku fragment piosenki zespołu The Beatles "When I'm sixty four" ("Kiedy skończę 64 lata"), dzieląc się obawami, co do swojej przyszłości. No i oczywiście posypały się życzenia. Dokonaliśmy ich wstępnej selekcji. Postanowiliśmy wybrać najlepsze wpisy, ułatwiając Tuskowi przebicie się przez zalew wpisów o treści "sto lat" lub "sto lat w więzieniu" - bo taki jest właśnie rozdźwięk pomiędzy poszczególnymi życzeniami.

Donald Tusk
European People's Party, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

"Sto lat" u Lisa

Czasy, kiedy w studiu u Tomasza Lisa śpiewano mu "sto lat" minęły bezpowrotnie, a do dobrego szybko można się przyzwyczaić. Nie dziwi zatem, że Donald Tusk postanowił wziąć dziś sprawy w swoje ręce i przypomnieć o swoich urodzinach dosyć wymownym cytatem z piosenki Beatelsów:

Will you still need me,
will you still feed me
When I’m sixty-four

- napisał na Twitterze. "Czy będziesz będziesz mnie wciąż potrzebować? Czy będziesz mnie wciąż karmić, kiedy skończę 64 lata?" - pytał internautów, a może i... polityków Platformy Obywatelskiej?

Całe spektrum życzeń

Choć nie wątpimy, iż Donald Tusk umie korzystać z Twittera - ba, być może właśnie to robi teraz najlepiej! - postanowiliśmy pomóc mu wybrać najlepsze z życzeń wysłanych mu w komentarzach. A są one niezwykle różnorodne. Jedni publikują życzenia po niemiecku, albo przeróbki zdjęć niemieckich żołnierzy z twarzą Tuska, inni życzą mu prezydentury, wspominając, że przecież Biden czy Reagan, w chwili obejmowania urzędu byli znacznie starsi. 

Czytając setki twitterowym wpisów, chwilami aż trudno uwierzyć, że wszyscy piszą o tym samym człowieku.

Jedna z internautek wrzuciła także tort z ośmioma świeczkami, nawiązującymi, a jakże, do niesławnego hasła "j**bać PiS". 

Były również życzenia, których autorzy nawiązywali do ponadprzeciętnych i... nadludzkich wręcz przymiotów Donalda Tuska:

Byli i tacy, którzy z rozrzewnieniem wspominali czasy "haratania w gałę":

Odrębną kategorię życzeń można byłoby stworzyć z wpisów, w których internauci życzą Donaldowi Tuskowi "100 lat... w więzieniu".

 

 

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

#król Europy #życzenia #urodziny #polityka #Słońce Peru #Donald Tusk

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo