Super WF

  

Jedną z rzeczy, które mocno uświadomił nam COVID-19, jest kierunek zmian cywilizacyjnych i ich wpływ na nasze dzieci. Pandemia pokazała, że myślenie o edukacji w kategoriach konieczności wtłoczenia do głów kompendium wiedzy, jaką posiadła cywilizacja, to ślepa uliczka. Ważniejsze jest pytanie, co robić, by wspierać harmonijny rozwój dzieci – intelektualny, społeczny i fizyczny. By tak mogło być, konieczne jest określenie, na czym on powinien polegać, oraz wskazanie deficytów rozwojowych współczesnych dzieci.

Jednym z nich jest drastyczne ograniczenie aktywności fizycznej. Już teraz widać, że niezbędna jest zmiana nastawienia do zajęć wychowania fizycznego. Ich musi być nie tylko więcej, by kompensować codzienny bezruch, ale muszą być lepiej przemyślane. Muszą dawać konkretną wiedzę na temat ciała, jego fizjologii, mechaniki. WF musi się stać poważnym przedmiotem, uczącym zróżnicowanych form aktywności fizycznej i ich wpływu na codzienne funkcjonowanie i zdrowie. Musi uczyć racjonalnych podstaw efektywnego zarządzania własnym ciałem, jego sprawnością, tak by ono jak najlepiej nam służyło.


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts