Rozszarpać tę kasę

  

Gdy Polskie Stronnictwo Ludowe stawiało warunki Prawu i Sprawiedliwości, od których uzależniało poparcie Nowego Ładu, pisałam, że to chęć wymuszenia kooptacji aparatu peeselowskiego do uczestnictwa w wydawaniu pieniędzy z funduszy europejskich. PSL z czysto partykularnych powodów zażądało udziału swoich ludzi w rozdysponowywaniu tych środków. Teraz widać, że pomysł ten spodobał się również innym uczestnikom gry politycznej. Totalna opozycja pod pozorem utworzenia „rządu technicznego” oraz „odsunięcia PiS od władzy” chce przeprowadzić skok na kasę.

Znów chce budować najdroższe na świecie autostrady, zlecać kumplom i krewnym projekty nikomu niepotrzebne albo finalnie nigdy nierealizowane, windować w górę ceny usług i wykonawstwa firmom, którym będą zlecać zadania – generalnie kraść na potęgę! Ani Platformie Obywatelskiej, ani PSL nie zależy na żadnym wielkim modernizacyjnym projekcie dla Polski – nie przedstawili żadnego! Śni im się za to Polska jako wielkie żerowisko. A dzięki niemądrym działaniom niektórych polityków tworzących Zjednoczoną Prawicę sen ten może im się ziścić. Solidarna Polska i Porozumienie powinny uważnie policzyć koszty dawania takiej szansy totalnej opozycji.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts