Czy PO odważy się na ten krok? Sobolewski o mieszkaniach Kropiwnickiego: Poprosiliby CBA o pomoc

Krzysztof Sobolewski odniósł się do kwestii oświadczenia majątkowego Roberta Kropiwnickiego, który dorobił się dziewięciu nieruchomości pracując w... samorządowej spółce. - Skoro część posłów Platformy Obywatelskiej szukała nieruchomości prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka, to może poprosiliby CBA o sprawdzenie oświadczeń posła Koalicji Oywatelskiej Roberta Kropiwnickiego - skomentował.

Robert Kropiwnicki
twitter.com/RKropiwnicki

Sobolewski pytany w Programie I Polskiego Radia, czy CBA powinno skontrolować oświadczenie majątkowego Roberta Kropiwnickiego, odparł, że jest to decyzja służb.

"Skoro niedawno część posłów PO szukała nieruchomości pana prezesa Obajtka i biegała, krzyczała o tym, że ktoś ma jedną lub druga nieruchomość, a teraz, jak się okazuje, że w ich własnych szeregach są magnaci nieruchomości jak poseł Kropiwnicki, to może i oni też poprosiliby CBA o sprawdzenie oświadczeń majątkowych pana posła Kropiwnickiego od momentu, kiedy jest posłem i skąd te mieszkanie i skąd na to środki"

- mówił szef komitetu wykonawczego PiS.

W środę w RMF FM poseł KO Robert Kropiwnicki pytany o to, czy jest "kolekcjonerem" mieszkań, odparł, że "raczej inwestorem".

Na uwagę dziennikarza, że posiada dziewięć mieszkań, Kropiwnicki odparł, że jest posłem zawodowym od 2015 r., a wcześniej pracował w spółce, w której zarabiał więcej niż poseł.

"Jestem posłem zawodowym dopiero od 2015 r., wcześniej długo pracowałem, byłem posłem niezawodowym i pracowałem w spółce, w której zarabiałem dużo lepiej niż poseł"

- mówił Kropiwnicki.

Poseł KO dodał, że była to "spółka samorządowa", w której pracował 12 lat i to wówczas odłożył pieniądze na zakup mieszkań.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#polityka #Polska #Robert Kropiwnicki #Koalicja Obywatelska

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo