Brąz dla Warszawy! VERVA Orlen Paliwa pokonała Skrę Bełchatów i z uśmiechem zakończyła sezon

Siatkarze Vervy Warszawa Orlen Paliwa zdobyli po raz pierwszy w historii stołecznego klubu brązowe medale mistrzostw Polski. Podopieczni trenera Andrei Anastasiego w decydującym spotkaniu pokonali 3:0 Skrę. W Bełchatowie zakończył się sezon PlusLigi.

Vervy Warszawa Orlen Paliwa z brązem w siatkarskiej PlusLidze
fot. twitter.com/vervawarszawapl

Dla nas ten medal jest jak złoto. Liga Mistrzów znów będzie w Warszawie. Widać nasz półfinał z Jastrzębskim Węglem był silniejszą parą

- mówił szczęśliwy Andrzej Wrona w rozmowie z "Polsatem Sport" zaraz po spotkaniu ze Skrą.

Kapitan stołecznej drużyny nawiązał w ten sposób do rywalizacji finałowej - zakończonej w niedzielę. Mistrzostwo w PlusLidze niespodziewanie wywalczył Jastrzębski Węgiel, który w dwóch spotkaniach pokonał faworyta rozgrywek - ZAKSĘ Kędzierzyn Koźle.

Vervy Warszawa Orlen Paliwa z brązem w PlusLidze. Skrót meczu w linki poniżej

W środę VERVA wygrała z PGE Skrą dość pewnie. Dwa wcześniejsze spotkania w tej rywalizacji były bardziej zacięte. Drużyna z Warszawy sprawiała wrażenie, jakby była bardziej skoncentrowana na celu jakim był brązowy medal i awans do siatkarskiej Ligi Mistrzów.

W pierwszym secie zawodnicy Skry popełnili aż dziesięć błędów własnych, przy zaledwie dwóch pomyłkach rywali. W tej sytuacji trudno było myśleć o wygranej. VERVA wygrała tą partię do 20, podobnie było w drugim secie. Trzeci - jak się okazało ostatni - przyniósł nieco więcej emocji, ale ostatecznie gospodarzom meczu nie udało się już odwrócić losów rywalizacji. MVP spotkania został przyjmujący Bartosz Kwolek.

PGE Skra Bełchatów - VERVA Warszawa Orlen Paliwa 0:3 (20:25, 20:25, 22:25)

Wynik rywalizacji o brązowe medale: 2-1 dla Vervy

 

Źródło: niezalezna.pl

#VERVA Warszawa Orlen Paliwa #siatkówka #PlusLiga

Janusz Milewski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo