Trener Legii zdyskwalifikowany. Czesław Michniewicz ukarany po meczu z Cracovią

Kara dla trenera Legii Warszawa została podtrzymana. Komisja Ligi podjęła decyzję o utrzymaniu dyskwalifikacji Czesława Michniewicza na dwa najbliższe spotkania ligowe. Jest to konsekwencja zachowania szkoleniowca podczas spotkania z Cracovią w ostatnią niedzielę, za które obejrzał czerwoną kartkę.

Czesław Michniewicz został odesłany na trybuny podczas meczu Legii z Cracovią
Fot. Tomasz Hamrat / Gazeta Polska

Michniewicz został ukarany czerwoną kartką w 22. minucie niedzielnego meczu 25. kolejki PKO BP Ekstraklasy z Cracovią. Dalszą część gry oglądał z trybun. Decyzję tę podjął arbiter Damian Sylwestrzak.

Uważam, że pierwsza żółta kartka mi się nie należała. Sprawa jest dokładnie sfilmowana przez nasze klubowe media. Rozmawiałem z Michałem Probierzem, a młody sędzia techniczny zaczął prowokować swoim zachowaniem. To on był przyczyną tego, że sytuacja się zaogniła

- powiedział wówczas na pomeczowej konferencji prasowej szkoleniowiec Legii.

Czesław Michniewicz miał krótkie spięcie z arbitrem technicznym

Stołeczny klub odwołał się od automatycznej dyskwalifikacji na dwa mecze, ale Komisja Ligi uznała, że kara jest uzasadniona.

Po zapoznaniu się z opinią Kolegium Sędziów PZPN, które nie dopatrzyło się rażącego błędu w decyzji arbitra, Komisja Ligi była zobligowana oddalić protest złożony przez Legię Warszawa. Tym samym Czesław Michniewicz zobowiązany jest odbyć automatyczną karę dyskwalifikacji w dwóch najbliższych meczach ekstraklasy

- napisano w komunikacie.

To oznacza, że trenera zabraknie na ławce rezerwowych w środowy wieczór w Gliwicach, kiedy stołeczny zespół zmierzy się z Piastem, oraz w niedzielnej potyczce z Lechią w Gdańsku. Legia jest liderem tabeli - ma trzy punkty przewagi nad drugą Pogonią Szczecin, która jednak spotkanie 26. kolejki ma już za sobą.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Legia Warszawa #Czesław Michniewicz #piłka nożna #Ekstraklasa

jm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo