Senyszyn i Biedroń mogą stanąć przed sądem. „Za ataki i kłamstwa na temat Jana Pawła II”

- Nigdy nie myśleliśmy, że będziemy musieli powołać program w obronie bezkompromisowego obrońcy praw człowieka, osoby, która przyczyniła się tak znacznie do obalenia zbrodniczego reżimu komunistycznego w wielu krajach. W ostatnich miesiącach nasiliły się jednak ataki i kłamstwa na temat Jana Pawła II, zarzucające mu wręcz czerpanie korzyści z przestępstw na szkodę dzieci – mówi dr Bartosz Lewandowski z Ordo Iuris.

Joanna Senyszyn Robert Biedroń
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris poinformował o skierowaniu pozwu wobec Joanny Senyszyn i Roberta Biedronia. Sprawa dotyczy kampanii oszczerstw uderzających w dobre imię św. Jana Pawła II, która przejawia się m.in. w wypowiedziach pozwanych posłów, którzy oskarżają papieża o rzekomy udział w procederze pedofilii.

- Stowarzyszenie Pamięć Jana Pawła II oraz Fundacja Instytut Działalności Religijnej wystąpiły z pozwami przeciwko politykom. Poprzez znieważenie dobrego imienia ich patrona, naruszone zostały bowiem także ich dobra osobiste. Organizacje reprezentuje Instytut Ordo Iuris – poinformowano w komunikacie instytutu.

Ordo Iuris przypomina, że Robert Biedroń, w programie telewizyjnym „Gość Wydarzeń” na antenie Polsat News, wypowiadał się na temat przestępczości wobec nieletnich w Kościele katolickim. - W czasie rozmowy stwierdził, że cieszyłby się „gdyby powstał taki plac, na przykład, ofiar Jana Pawła II”. 

Według prawników instytutu, poseł Joanna Senyszyn we wpisach, które publikowała w mediach społecznościowych wskazała, że za wiedzą i zgodą Jana Pawła II kardynał Stanisław Dziwisz miał „kręcić pedofilskie lody”. 

- Powiedziała również, że „za papieską ochronę dla pedofila Degollado przekazywał Wojtyle ogromną kasę od Legionistów Chrystusa”, a na kardynała Dziwisza „zwala się przestępstwa Jana Pawła II”

- przypomina Ordo Iuris.

Zdaniem prawników instytutu, Senyszyn i Biedroń w swoich wypowiedziach stwierdzili, że „Jan Paweł II miał wyrządzać dzieciom szkody związane z ich wykorzystaniem seksualnym, a także wprost zarzucili papieżowi działalność przestępczą na tle pedofilskim, nie podając żadnego argumentu na postawioną tezę”.

Zadaniem Stowarzyszenia Pamięć Jana Pawła II oraz Fundacji Instytut Działalności Religijnej, które Instytut Ordo Iuris objął pomocą prawną jest przede wszystkim, upowszechnianie wiedzy o Janie Pawle II, jego pontyfikacie oraz promocja jego nauczania. 

W ich ocenie, twierdzenie przywołanych posłów, którymi politycy pomawiają Jana Pawła II o działalność przestępczą na tle pedofilskim, „nie tylko godzi w dobre imię tych organizacji, ale w sens ich działalności, która polega na kultywowaniu pamięci papieża Polaka”. - Ze wspomnianych wypowiedzi wynika, że swoim działaniem organizacje te propagują i upowszechniają wiedzę oraz pielęgnują pamięć o przestępcy odpowiedzialnym za krzywdzenie dzieci w sposób zasługujący na szczególne potępienie – czytamy w komunikacie Ordo Iuris.

„Wygłoszone przez Joannę Senyszyn i Roberta Biedronia nieprawdziwe informacje, sugerujące uczestnictwo patrona tych organizacji w pedofilskim procederze, naraża je na utratę zaufania, podważając ich wiarygodność i legitymację do kontynuowania dotychczasowej działalności. W związku z tym i Stowarzyszenie i Fundacja wystąpiły z pozwami przeciwko politykom, żądając usunięcia skutków naruszenia ich dobrego imienia, w szczególności przeprosin dokonanych w sposób adekwatny do charakteru i rodzaju naruszenia oraz zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny” – dodano.

- Nigdy nie myśleliśmy, że będziemy musieli powołać program w obronie bezkompromisowego obrońcy praw człowieka, osoby, która przyczyniła się tak znacznie do obalenia zbrodniczego reżimu komunistycznego w wielu krajach. W ostatnich miesiącach nasiliły się jednak ataki i kłamstwa na temat Jana Pawła II, zarzucające mu wręcz czerpanie korzyści z przestępstw na szkodę dzieci 

– zaznaczył adw. dr Bartosz Lewandowski, dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris.
 

 


Źródło: niezalezna.pl, Ordo Iuris

#Robert Biedroń #Joanna Senyszyn #Ordo Iuris #Jan Paweł II #pedofilia #sąd #polityka #Polska #prawo #kościół #religia

po
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo