Oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie Dawid Krajewski powiedział, że policjant ze strażnikiem miejskim, którzy podczas wspólnej służby patrolowali ulicę Wojska Polskiego, zauważyli dwóch mężczyzn niestosujących się do obecnych przepisów i niezasłaniających ust i nosa maseczką.

- Jeden z mężczyzn zaczął być agresywny wobec funkcjonariuszy. Sprawca w trakcie interwencji również był wulgarny i nie chciał podać swoich danych osobowych

- dodał Krajewski.

Funkcjonariusze poinformowali mężczyznę, że zgodnie z prawem, na mocy art. 65 kodeksu wykroczeń ma obowiązek podać swoje dane. Jednak mężczyzna dalej nie chciał podać swoich danych, dlatego funkcjonariusze postanowili go doprowadzić do jednostki Policji.

"Mężczyzna cały czas stawiał bierny opór i nie stosował się do poleceń mundurowych. Sprawca w pewnym momencie uderzył dwukrotnie pięścią policjanta"

Funkcjonariusze obezwładnili mężczyznę i założyli mu kajdanki. Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do Komendy Powiatowej Policji w Tczewie, gdzie ustalono jego dane i okazało się, że był to 62-letni mieszkaniec Tczewa. Zatrzymany mężczyzna spędził noc w policyjnej celi. Śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący naruszenia nietykalności cielesnej policjanta. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.