Agresor z marketu w Lesznie z zarzutami. Nagranie z zajścia poruszyło internautów

Trzy zarzuty, w tym znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej usłyszał 48-latek, który w markecie w Lesznie uderzył kobietę – poinformowała oficer prasowa KMP w Lesznie asp. szt. Monika Żymełka.

printscreen z nagrania

Do zdarzenia doszło w sobotę 10 kwietnia. W ostatni weekend sprawę nagłośniły media, opublikowano także nagranie z momentu zdarzenia. Na nagraniu widać, jak w kolejce do kasy kobieta uderzona przez mężczyznę osuwa się na ziemię. Do uderzenia doszło po tym, jak kobieta zwróciła mężczyźnie uwagę na brak maseczki.

Mężczyzna został już przesłuchany przez policjantów; to 48-letni mieszkaniec Leszna. Zostały mu ogłoszone łącznie trzy zarzuty popełnienie przestępstw: znieważenia klientki sklepu słowami wulgarnymi, naruszenia jej nietykalności cielesnej poprzez uderzenie jej otwartą ręką w tył głowy, oraz spowodowanie lekkiego uszkodzenia ciała poprzez uderzenie tej kobiety pięścią w twarz

 – powiedziała Żymełka.

Należy dodać, że wszystkich tych czynów mężczyzna dopuścił się w charakterze chuligańskim, czyli działając publicznie, z błahego powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego

 – dodała.

Żymełka wskazała, że po przesłuchaniu mężczyzna trafił do leszczyńskiej prokuratury, która zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, połączonego z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej. Mężczyzna został także ukarany przez policjantów mandatem karnym za nieposiadanie w dniu zdarzenia w markecie maseczki ochronnej na twarzy.

Mężczyźnie, za przedstawione mu zarzuty, grozi do 2 lat więzienia.


Poniżej przedstawiamy nagranie z zajścia. Uwaga! Materiał ma nałożone przez YouTube ograniczenie wiekowe, więc może być konieczne zalogowanie się, aby obejrzeć.

 

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP, YouTube

#pobicie w sklepie #market #Leszno #wielkopolskie #nagranie

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo