Bezrobocie nadciąga nad Polskę » czytaj więcej w Gazecie Polskiej! Więcej »
Z OSTATNIEJ CHWILI
Premier: 7 maja Europejski Kongres Gospodarczy, gdzie razem z Ursulą von der Leyen przedstawimy plan dla Europy • • • Premier: 10 maja rekonstrukcja rządu, a jeszcze dziś ogłoszenie planu pomocy dla rolników • • •

Pogoń i Raków naciskają na Legię. Lech wygrywa z Lechią w PKO BP Ekstraklasie

Zajmujące drugie i trzecie miejsce w piłkarskiej PKO BP Ekstraklasie Pogoń Szczecin oraz Raków Częstochowa solidarnie wygrały w 26. kolejce i zmniejszyły dystans do prowadzącej Legii Warszawa, która w środę w Gliwicach spotka się z czwartym w tabeli Piastem. Pierwsze zwycięstwo po powrocie do Poznania Macieja Skorży odniósł Lech.

Pogoń, po kryzysie na przełomie lutego i marca, wróciła do tego, co jest jej znakiem firmowym w tym sezonie. W pięciu z ostatnich sześciu meczów nie straciła gola, co przełożyło się na pięć zwycięstw. Piąte, a trzecie z rzędu odniosła we wtorek pokonując na własnym stadionie Górnika Zabrze 1:0. Jedynego gola uzyskał w 20. minucie Rafał Kurzawa.

Pomocnik ten w przeszłości występował w śląskim klubie, a zimą - tuż przed zamknięciem okna transferowego - negocjował nawet powrót do niego, ale ostatecznie wybrał ofertę "Portowców". Pogoń po 15. wygranej z dorobkiem 50 punktów jest druga w tabeli i traci trzy do prowadzącej Legii.

Rafał Kurzawa zapewnił Pogoni zwycięstwo z Górnikiem

Na zwycięskiej ścieżce jest też Raków, który pokonał na wyjeździe dobrze spisującą się w tegorocznej części rozgrywek Wartę Poznań 2:0. Łącznie z Pucharem Polski piłkarze trenera Marka Papszuna wygrali cztery kolejne spotkania, a niepokonani są już od dziesięciu. Ostatniej porażki doznali 13 lutego.

Gutkovskis trafia w okienko i Raków wygrywa z Wartą

Potyczka w Grodzisku Wlkp. miała niecodzienny przebieg, gdyż w pierwszej połowie gospodarze nie wykorzystali dwóch rzutów karnych. W 10. minucie Mateusz Kupczak trafił w poprzeczkę, a w 45. uderzenie Mateusza Kuzimskiego obronił Dominik Holec. Gole dla Rakowa padły w 42. minucie po strzale Łotysza Vladislavsa Gutkovskisa oraz w 70. po samobójczym trafieniu Jakuba Kiełba, który wybijał piłkę tak niefortunnie, że skierował ją do własnej bramki.

Piłkarze i kibice Pogoni oraz Rakowa trzymać będą w środę kciuki za Piasta. Gliwiczanie w tym roku zdobyli 24 punkty i wspólnie z Legią otwierają tabelę "wiosny". Za zespołem prowadzonym przez Waldemara Fornalika przemawia też fakt, że nie przegrał ze stołeczną ekipą sześciu ostatnich meczów.

Po pięciu kolejkach, w których zdobył ledwie dwa punkty, wygrał Lech. W Poznaniu "Kolejorz" pokonał gdańską Lechię 3:0. To pierwsze zwycięstwo Macieja Skorży w roli trenera po powrocie do klubu ze stolicy Wielkopolski. Decydujące okazało się 20 minut po przerwie, kiedy gospodarze zdobyli trzy gole. Lech z dorobkiem 33 punktów jest w tabeli dziewiąty, a Lechia, która nie wygrała trzeciego kolejnego meczu, ma pięć więcej i zajmuje szóstą pozycję.

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Lech Poznań #Legia Warszawa #Ekstrklasa #piłka nożna #Pogoń Szczecin #Raków Częstochowa