Trzaskowski poucza i atakuje Hołownię! "Miał zmieniać politykę, a polityka zmieniła jego"

- Trzeba unieść się nad spory, żeby zastanowić się nad tym, co najważniejsze. Do tego nakłaniam moje koleżanki i kolegów. Oczywiście wzajemne przejmowanie posłów temu nie służy. Mam wrażenie, że Szymon Hołownia szedł do polityki, żeby ją zmieniać. A to niestety polityka zmienia Szymona Hołownię - narzekał dziś na lidera Polski 2050 Rafał Trzaskowski.

Polsat News

Platforma Obywatelska jest w coraz większych tarapatach. Szymon Hołownia podbiera jej kolejnych parlamentarzystów, a mający być remedium na Polskę 2050 ruch Rafała Trzaskowskiego okazał się gigantycznym niewypałem. Nic dziwnego, że politykom PO i samemu Trzaskowskiemu puszczają nerwy. 

- Ubolewam nad tym, jeżeli ktokolwiek odchodzi z Platformy Obywatelskiej czy Koalicji Obywatelskiej, bo to powinno dawać nam do myślenia. Natomiast niestety tak jest, że są politycy, którzy przez cały czas szukają swojego miejsca na scenie politycznej, że jednak chcą być w ugrupowaniu, które w tym momencie zyskuje, że chcą być w ugrupowaniu, w którym mogą być bardziej widoczni, bo konkurencja w nim jest mniejsza. Ale to ich trzeba pytać, dlaczego przechodzą do innego ugrupowania

- mówił dziś prezydent Warszawy w Polsat News.

I podkreślił:

Mam wrażenie, że Szymon Hołownia szedł do polityki, żeby ją zmieniać. A to niestety polityka zmienia Szymona Hołownię

Zaczął też... pouczać Hołownię co do elektoratu, jaki ten powinien pozyskiwać:

Gdyby Szymon Hołownia skupił się na pozyskiwaniu wyborców niezdecydowanych, tych którzy do tej pory głosowali na prawicę, to mógłbym temu tylko przyklasnąć. Do tego wszystkich namawiam, żeby szukali swojego elektoratu, przekonywali Polki i Polaków do tego, by głosowali na partie opozycyjne. Dzisiaj trzeba naprawdę szukać porozumienia

Trzaskowski zakończył:

Dzisiaj wiadomo, że ani Szymon Hołownia, ani Platforma, ani Lewica nie będzie w stanie sama rządzić. I tak musimy się porozumieć, więc dzisiaj zamiast wyzłośliwiać się na Twitterze, opowiadać coś prasie, czy przejmować od siebie posłów, lepiej skupić się na dogadywaniu propozycji programowych. 

 

 

 

Źródło: niezalezna.pl, Polsat News

#parlament #partia #Rafał Trzaskowski #Szymon Hołownia

Grzegorz Wierzchołowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo