Zawrzało po kolejnym transferze posła do ruchu Hołowni. "Opozycja nie wie, kogo ma na stanie"

Dzisiaj lider ruchu Polska2050, Szymon Hołownia, poinformował, że do jego inicjatywy dołączą kolejni członkowie, w tym dotychczasowy poseł Koalicji Obywatelskiej, Mirosław Suchoń. Wieści o politycznych transferze wywołały niemały zamęt na Twitterze. "Zaufania na opozycji jakby mniej..." - ubolewa szef klubu parlamentarnego KO, Cezary Tomczyk.

Szymon Hołownia / Marcin Pegaz / Gazeta Polska

Dziś Szymon Hołownia ogłosił, że do ruchu Polska2050 dołączają kolejni członkowie - dotychczasowy poseł KO Mirosław Suchoń, samorządowiec, burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski oraz warszawska aktywistka, wcześniej członek stowarzyszenia Polska 2050 Wanda Brociek.

Suchoń jest kolejnym parlamentarzystą KO, który zmienił barwy, dołączając do ruchu Hołowni - wcześniej takądrogą poszli Joanna Mucha, Paulina Hennig-Kloska, Tomasz Zimoch i senator Jacek Bury.

Sprawa dzisiejszego transferu politycznego nie umknęła uwadze Cezarego Tomczyka, szefa klubu parlamentarnego Koalicji Obywatelskiej.

"Szymon Hołownia chciał zmienić polską politykę, a jedynie zmienia barwy posłom opozycji. Stan posiadania opozycji w Sejmie bez zmian, ale zaufania na opozycji jakby mniej..." - napisał Tomczyk na Twitterze.

Na uwagi Tomczyka odpowiedziała Hanna Gill-Piątek, posłanka koła poselskiego Polska2050, która dołączyła do niego z Lewicy.

- Opozycja skupiona na stanie posiadania nigdy niczego nie zmieni. Nie mówiąc już o tym, że nie wie, kogo na tym stanie ma - napisała Gill-Piątek.

 

 

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

#parlament #polityka #Szymon Hołownia #Koalicja Obywatelska #opozycja

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo