Zmiany w obostrzeniach. Rzecznik MZ: W rekomendacjach jest podejście regionalne

Jutro rząd ma ogłosić zmiany w dotychczasowych obostrzeniach sanitarnych. - W rekomendacjach jest zawarte podejście regionalne - zadeklarował dziś rzecznik ministra zdrowia, Wojciech Andrusiewicz.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

- Tendencja spadkowa utrzymuje się i postępuje - powiedział dziś rzecznik ministra zdrowia, komentując dzisiejszy bilans zakażeń koronawirusem. Dodał, że spada również liczba badań i skierowań od lekarzy POZ na testy.

- Wczoraj mieliśmy 28 tys. skierowań z POZ. Tydzień temu było to 44 tys. a dwa tygodnie temu - 57 tys. - wskazywał.

Wojciech Andrusiewicz zaznacza, że zmniejsza się także liczba zajętych łóżek COVID-owych - w ciągu ostatniego tygodnia o ok. 2700, jednak jak podkreślił, "nadal nie są to duże spadki".

Pytany o możliwe zmiany w obostrzeniach sanitarnych, które jutro ma ogłosić rząd, rzecznik zapewnił, że "podejście regionalne jest zawarte w rekomendacjach".

Wcześniej wskazał, że spadki zakażeń widać "po województwach". - W skali kraju mamy 39 zakażeń na 100 tys. mieszkańców - powiedział rzecznik MZ.

Andrusiewicz zaznaczył, że trudna sytuacja jest wciąż w województwie dolnośląskim, gdzie utrzymuje się poziom ponad 50 zakażeń na 100 tys. mieszkańców.

- Mamy trzy województwa, które od długiego czasu notują niskie wskaźniki zakażeń - podkarpackie, warmińsko-mazurskie i podlaskie

- dodał.

 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#koronawirus #lockdown #restrykcje #COVID-19 #Ministerstwo Zdrowia #obostrzenia #Wojciech Andrusiewicz

md
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo