W najnowszym numerze „GP”: Koniec z cenzurą na uniwersytetach. Rozmowa z ministrem Przemysławem Czarnkiem 

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym od środy 21 kwietnia) polecamy szczególnie wywiad z ministrem Przemysławem Czarnkiem pt. „Koniec z cenzurą na uniwersytetach”. Ponadto w numerze najważniejsze informacje i analizy z kraju i ze świata. Subskrybuj tygodnik - teraz 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Gazeta Polska

„Przekonania, że małżeństwo to kobieta i mężczyzna, że ojciec to ojciec, a matka to matka, mogą być głoszone na uczelniach i nie wolno za nie nikogo pociągać do odpowiedzialności. To, co stało się na Uniwersytecie Śląskim w sprawie pani prof. Ewy Budzyńskiej, gdzie wysłałem swojego przedstawiciela na ostatnią rozprawę, to był 9-godzinny pokaz czegoś, czego nie było nawet w PRL”.
- mówi „Gazecie Polskiej” Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki. Rozmawiają Tomasz Sakiewicz i Piotr Lisiewicz.

Ponadto w numerze:

  • Poradnik, jak się zaszczepić. Rząd przyspiesza walkę z pandemią

„Szczepienia będą odbywały się m.in. w punktach drive-thru, aptekach i zakładach pracy. Uprawnienia do ich wykonywania zdobywają diagności laboratoryjni, fizjoterapeuci i farmaceuci. Wszystko po to, by maksymalnie usprawnić proces szczepień”.
- szczegóły programu szczepień opisuje Hubert Kowalski.

  • A gdyby teraz powiedzieć światu o Smoleńsku? Świat jest w tych dniach wyjątkowo mało skłonny wierzyć Putinowi

„Rosja straszy wojną Ukrainę, Stany Zjednoczone nakładają na Moskwę sankcje, kolejne państwa wydalają rosyjskich dyplomatów, Aleksander Nawalny więziony jest w kolonii karnej. Prezydent Biden nazywa Władimira Putina zabójcą. Potwierdza to prezydent Litwy Gitanas Nausėda. Czechy wracają do wybuchu amunicji na ich terytorium, oskarżając Rosję. Polska ma dowody, zdobyte we współpracy z amerykańskim Narodowym Instytutem Badań Lotniczych, że samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim zniszczyły na terenie Rosji dwa wybuchy. Czy to nie jest moment, by z całym zaangażowaniem władz państwa polskiego i dyplomacji, we współpracy z sojusznikami, powiedzieć prawdę światu?”
- zastanawia się w swoim tekście Piotr Lisiewicz.

  • Niebezpieczna „troska” o transpłciowe dzieci

„W 2019 roku grupa brytyjskich lekarzy odeszła z kliniki zajmującej się terapią tożsamości płci. Nie godzili się na pochopne, nieodwracalne terapie dzieci z dawkowaniem hormonów poza zarejestrowanymi wskazaniami, czyli faktyczne nieuregulowane eksperymenty na dzieciach. Oskarżono ich o transfobię, ciemnotę i chęć skrzywdzenia, a nawet doprowadzenia do śmierci transpłciowych dzieci”.
- czytamy w tekście Grzegorza Strzemeckiego

  • Jak polscy i ukraińscy śledczy namierzali Nowaka

„Z materiałów posiadanych przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie wynika, że Sławomir Nowak, były minister transportu w rządzie Donalda Tuska, miał przyjąć przynajmniej 5,5 mln zł łapówek. Dotychczas żaden polityk w III RP nie był podejrzany o korupcję tak wielkich rozmiarów”.
- ujawnia Piotr Nisztor
 

Tygodnik Gazeta Polska dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej
Szczegóły dotyczące prenumeraty w czasie kwarantanny można znaleźć na stronie
https://prenumerata.swsmedia.pl/ oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819

W numerze plastusiowy komentarz Barbary Pieli

Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

Czytaj w tygodniku „Gazeta Polska”.
Tygodnik dostępny również w wygodnej prenumeracie cyfrowej.

 

Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

#polityka #rząd #Przemysław Czarnek #Gazeta Polska

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo