Jak przekazała w wtorek st. asp. Katarzyna Staśkowska z policji w Łasku, do wypadku doszło w poniedziałek wieczorem na lokalnej drodze w miejscowości Podule w gminie Sędziejowice.

Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów, kierujący peugeotem 25-letni mieszkaniec Widawy potrącił jadącego na rowerze, w tym samym kierunku 74-latka. Rowerzysta w wyniku odniesionych obrażeń zginął na miejscu. Kierujący peugeotem w chwili wypadku był trzeźwy.

Policja zwraca uwagę, że w związku z cieplejszą aurą, na drogach jest coraz więcej rowerzystów. W związku z tym mundurowi apelują do kierujących jednośladami, aby pamiętali o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy oraz właściwym zachowaniu się na drogach.

- Pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu jednośladów do jazdy choćby poprzez wyposażenie ich w elementy odblaskowe. To znacznie poprawia nasze bezpieczeństwo. Z kolei kierującym samochodami przypominamy, aby w okresie wiosenno-letnim zwracali szczególną uwagę na motocyklistów oraz rowerzystów, którzy pojawią się w większej liczbie na drogach

- zaapelowała rzeczniczka.