Suchoń wesprze w Sejmie Polskę 2050. Hołownia informuje o kolejnych członkach swojego ruchu

Dziś do partii Polska 2050 dołączają nowe osoby: poseł Mirosław Suchoń, samorządowiec Grzegorz Nowosielski i Wanda Brociek ze Stowarzyszenia Polska 2050 - poinformował lider ugrupowania Szymon Hołownia. We wtorek rano brakowało jeszcze potwierdzenia, że polityk zasilił ugrupowanie.

fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

„Plany Hołowni wzięły w łeb. Suchoń z Nowoczesnej nie dołączył do Polski 2050” - pisaliśmy we wtorek wczesnym rankiem.

„Były spotkania i rozmowy władz Polski 2050 z posłem KO Mirosławem Suchoniem o ewentualnym transferze, ale na razie nie potwierdzamy dołączenia tego polityka do naszego koła parlamentarnego - taką informację przekazał Michał Kobosko, szef partii Polska 2050.

Przed południem Hołownia podzielił się jednak kolejnymi nazwiskami, którzy zasilą ugrupowanie.

- Dziś do partii Polska 2050 dołączają nowe osoby: poseł Mirosław Suchoń, samorządowiec Grzegorz Nowosielski i Wanda Brociek ze Stowarzyszenia Polska 2050 - przekazał.

- Nasza partia rozwija się we wszystkich województwach. Dzisiaj chcę przedstawić nowych działaczy, to z nimi na pokładzie chcemy zrealizować nasze cele, pokazać, że nowa jakość jest możliwa - mówił Szymon Hołownia, lider Ruchu Polska 2050 podczas konferencji prasowej w Sejmie. 

Pierwszy z nich to Mirosław Suchoń, poseł z Bielska-Białej, specjalista od spraw infrastrukturalnych. W Ruchu Polska 2050 zajmie się transportem. 

- To wielki zaszczyt dołączyć do Ruchu Polska 2050, ale i wielkie zobowiązanie. Przed nami niezwykle ważne zadania. Nasze decyzje będą bardzo ważne dla przyszłych pokoleń. To jeden z powodów, dla którego przystępuje do Polski 2050. "W centrum parlamentaryzmu powinny być sprawy obywateli, ich troski i problemy, a na nie politycy. Jestem pewien, że ruch Szymona Hołowni będzie kształtował Polskę przez kolejne lata, a ja chcę w tym procesie uczestniczyć

- powiedział poseł Mirosław Suchoń

Kolejna osoba to Grzegorz Nowosielski, Burmistrz Wyszkowa od 2002 roku. Prawnik, samorządowiec, manager, działacz społeczny.

- Te 19 lat pracy na stanowisku Burmistrza dały mi ogromny bagaż doświadczeń, którym chętnie się podzielę. Jako samorządowiec jestem daleki od ideologii, bo ścieżka rowerowa czy autostrada nie ma barw politycznych. Bardzo blisko mi do Ruchu Polska 2050, który również daleki jest od ideologii. Chcę być blisko ludzi - mówił Burmistrz Grzegorz Nowosielski. 

Wanda Brociek dołącza do partii Polska 2050 Szymona Hołowni ze Stowarzyszenia Polska 2050, gdzie jest liderką Ursynowa. Brociek będzie odpowiedzialna za tworzenie struktur partyjnych nowo powstałej partii Polska 2050 Szymona Hołowni. 

- Mamy określone DNA i wartości i dla mnie ważne jest, aby we wszystkich filarach ruchu: w głowie, sercu i rękach tkwiły te same wartości. Chciałabym, aby ludzie dołączający do nas mieli określoną wrażliwość społeczną - dodała Wanda Brociek 

Koło sejmowe Polski 2050 zostało zarejestrowane w lutym, później przekształcono je w koło parlamentarne. Jego przewodniczącą jest była posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek, a w skład koła wchodzą także byłe posłanki KO Joanna Mucha i Paulina Hennig-Kloska oraz senator Jacek Bury. W marcu do koła dołączył były poseł KO Tomasz Zimoch.

W kwietniu sąd zarejestrował partię Polska 2050 Szymona Hołowni; Kobosko został jej prezesem.
 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#polityka

Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo