Kuźmiuk o ekipie Tuska i szokujących zdjęciach Kopacz: Na tragedii chcieli budować dobre stosunki z Rosją

Zdjęcia uśmiechniętej i popijającej kawę Ewy Kopacz w moskiewskim prosektorium zszokowały opinię publiczną i wywołały falę krytyki wobec byłej premier. Sprawę skomentował w programie Michała Rachania #Jedziemy europoseł Zbigniew Kuźmiuk. - Ówczesna ekipa starała się, żeby nawet przy tak strasznej tragedii nie narazić się Rosjanom i na tej tragedii budować dobre stosunki z Rosją - stwierdził. 

PrtSc/ TVP Info

W filmie Ewy Stankiewicz "Stan Zagrożenia", który wyemitowany został w Telewizji Polskiej oraz TVP Info, pokazano zdjęcia z moskiewskiego prosektorium z kwietnia 2010 roku, na których widać ówczesną minister zdrowia Ewę Kopacz, w towarzystwie m.in. pracowników zajmujących się przenoszeniem ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

Na jednej z fotografii uchwycono uśmiechniętą minister Kopacz z filiżanką, na drugiej - już w towarzystwie dwóch uśmiechniętych mężczyzn obok stołu, na którym znajduje się worek - możliwe, iż z ciałem ofiary katastrofy.

Zdjęcia zszokowały opinię publiczną i wywołały falę krytyki wobec byłej premier. Sprawę skomentował w programie Michała Rachania #Jedziemy europoseł Zbigniew Kuźmiuk.

Te zdjęcia wpisują się w ciąg zdarzeń, których byliśmy świadkami. Te słynne żółwiki pana premiera Tuska (i ówczesnego premiera Rosji Władimira Putina - przyp. red.), uśmiech prezydenta Komorowskiego wtedy, kiedy przybywały trumny na lotnisko na Okęciu. Wprawdzie po 11 latach, ale teraz dowiadujemy się, że w równie dobrym nastroju była ówczesna minister zdrowia w prosektorium. Tutaj zaskoczenia nie ma

- mówił, dodając, że jeżeli chodzi o komentarze czołowych polityków PO, "jest to próba wyparcia tego, czego byli świadkami w owym czasie".

To była decyzja polityczna, żeby tak podchodzić do tragedii. Świadomy wybór konwencji chicagowskiej, ze wszystkimi tego konsekwencjami... Ówczesna ekipa starała się, żeby nawet przy tak strasznej tragedii nie narazić się Rosjanom i na tej tragedii budować dobre stosunki z Rosją

- stwierdził. 

 

 

 


Źródło: niezalezna.pl

#Smoleńsk #Zbigniew Kuźmiuk ##Jedziemy #Michał Rachoń #zdjęcia #Ewa Kopacz

Magdalena Żuraw
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo