Gotowi na 10 kwietnia

Przygotowania do wyjazdu na obchody trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawy idą „pełną parą” – mówi koordynatorka okręgowa, szefowa klubów „Gazety Polskiej” w Łodzi, Małgorzata Wypych. - Na Mazowszu pełna mobilizacja – mówi nam Robert Goł

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Przygotowania do wyjazdu na obchody trzeciej rocznicy katastrofy smoleńskiej w Warszawy idą „pełną parą” – mówi koordynatorka okręgowa, szefowa klubów „Gazety Polskiej” w Łodzi, Małgorzata Wypych. - Na Mazowszu pełna mobilizacja – mówi nam Robert Gołaszewski z Klubu „GP” w Łochowie.

Do wyjazdu przygotowują się również Solidarni 2010 w Polsce i zagranicą. 12 października został powołany Społeczny Komitet Obchodów Trzeciej Rocznicy Tragedii nad Smoleńskiem. – Pełna mobilizacja na Mazowszu na wyjazd do Warszawy. Niedługo mamy spotkanie organizacyjne mówi nam Robert Gołaszewski z Klubu Gazety Polskiej z Łochowa na Mazowszu. - W związku z niedawnymi problemami z kontrolami autokarów podczas ostatniej podróży do Warszawy, tym razem decydujemy się na pociąg i samochody dodaje.

Również Solidarni 2010 planują wyjazdy z całej Polski i zagranicy. - Trzecia rocznica powinna zmobilizować wszystkich Polaków, którzy chcą o swoje państwo zawalczyć. Byłoby bardzo niedobrze gdybyśmy przyjechali i rozjechali się. 10 kwietnia 2013 r. to jedna z szans by zatrzymać proces rozpadu państwa – podkreśla prezes stowarzyszenia Ewa Stankiewicz.

„Obchody będą składać się z trzech ściśle ze sobą powiązanych części: obchodów miesięcznicy 10 kwietnia, Marszu Pamięci, oraz zbudowania miasteczka namiotowego pod Sejmem lub pod Urzędem Rady Ministrów. Trzecia rocznica będzie dobrym terminem do Wielkiego Protestu przeciwko dotychczasowym rządom Tuska i jego szajki” czytamy w oświadczeniu Społecznego Komitetu Obchodów. Jak podkreślają organizatorzy „celem ogólnopolskiej akcji będzie odsunięcie od władzy Tuska i jego popleczników”.

Na Klubach „Gazety Polskiej” spocznie wielki obowiązek organizacji całego przedsięwzięcia.

 Źródło: niezalezna.pl

 

sp
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo