"Spadek zakażeń koronawirusem będzie się utrzymywał"

Spadek zakażeń koronawirusem będzie się utrzymywał - ocenił dziś wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że w tym tygodniu rząd będzie rozważał kwestie związane z regionalnym luzowaniem obostrzeń.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Wiceszef MZ pytany w Radiu Plus, czy poniedziałkowe statystyki pokazują dalszy spadek liczby zakażeń koronawirusem odparł, że "spadek będzie się utrzymywał".

"W porównaniu do poprzedniego tygodnia ten spadek będzie widoczny. Poniżej 10 tysięcy"

- dodał Kraska.

Zapytany, czy nastąpi regionalne luzowanie obostrzeń w województwach o najmniejszej liczbie zakażeń, odpowiedział, że rząd będzie rozważał tę kwestię w tym tygodniu.

"W tym tygodniu pewnie państwo się o tym dowiecie. Aczkolwiek ja zawsze podchodzę do tych luzowań bardzo ostrożnie"

- zaznaczył.

Wiceminister zwrócił przy tym uwagę, że istotne jest utrzymanie i ugruntowanie spadku liczy zakażeń. "Widzimy, że w polskich szpitalach nadal jest ponad 30 tys. pacjentów. To jest bardzo duża liczba chorych. To niestety przekłada się na obciążenie polskiej służby zdrowia. Naprawdę jesteśmy jeszcze w dość trudnej sytuacji" - powiedział Kraska.

Powrót najmłodszych do szkół?

Stwierdził też, że rząd chce, aby do szkół wróciły najmłodsze dzieci, jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli.

"Widzimy, że to zamknięcie w domach, ta nauka zdalna niestety nie służy dzieciom. Brak kontaktu z rówieśnikami zdecydowanie źle wpływa na psychikę młodego człowieka. Myślę, że ten aspekt powrotu tych dzieci do szkół jest bardzo ważny. Jeżeli będziemy luzować jakieś obostrzenia to zaczniemy właśnie od oświaty"

- zaznaczył.

Wyraził nadzieję, że może uda się to robić jeszcze w kwietniu. Zastrzegł jednak, że będzie to zależało od sytuacji epidemiologicznej.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w niedzielę o 12 tys. 153 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, 207 osób zmarło. Przed tygodniem informowano o 21 tys. 703 kolejnych zachorowań i 245 zmarłych. Z kolei dwa tygodnie temu liczba nowych zarażeń wyniosła 22 tys. 945 przy 204 osobach zmarłych.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#koronawirus

mg
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo