Nowy prezydent, stara granica

  

Zwycięstwo Joego Bidena i objęcie urzędu prezydenta USA sprawiły, że wielu mieszkańców Ameryki Środkowej uwierzyło, iż granica amerykańsko-meksykańska nie będzie już tak szczelnie chroniona. Jakie było zdziwienie migrantów, kiedy okazało się, że wcale nie tak łatwo dostać się na teren USA. Co więcej, migranci nie mogą już liczyć na takie wsparcie medialne, jakie mieli za czasów prezydentury Donalda Trumpa.

Republikanie i demokraci mogą różnić się w podejściu do imigracji, co nie oznacza jednak, że amerykańska lewica (a przynajmniej większa jej część) jest gotowa szeroko otworzyć granicę dla imigrantów. Takie działanie spowodowałoby duże problemy gospodarcze. Można więc być w pewnych sprawach pięknoduchem, jak jest się w opozycji. U władzy trzeba w końcu stać się realistą.

 


Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts