Wróblewski chce Ikonowicza jako zastępcę. W przypadku wyboru na RPO złoży mandat posła

"Chciałbym, żeby osoba wrażliwa społecznie o poglądach lewicowych czy liberalnych była moim zastępcą. Piotr Ikonowicz jest ikoną walki o prawa osób słabszych i doskonale wpisywałby się w taką funkcję" - powiedział Bartłomiej Wróblewski, wybrany przez Sejm na RPO.

Bartłomiej Wróblewski
twitter.com/bwroblewski

Wróblewski pytany przez "Fakt" o to czy, gdyby PiS przeforsował ustawę o trybie wyboru RPO i wprowadził funkcję tymczasowego rzecznika, to zgodziłby się ją wykonywać, odpowiedział: "Nie zakładam takiego scenariusza i dlatego od kilku tygodni powtarzam, że chciałbym, aby biuro rzecznika było różnorodne, żeby jego zastępcami były osoby o różnych światopoglądach".

Na pytanie, czy wyobraża sobie, żeby Piotr Ikonowicz, który był kandydatem Lewicy na Rzecznika został jego zastępcą odpowiedział:

Nie tylko wyobrażam sobie, ale wręcz chciałbym tego, żeby osoba wrażliwa społecznie o poglądach lewicowych czy liberalnych była moim zastępcą.

Piotr Ikonowicz jest ikoną walki o prawa osób słabszych i doskonale wpisywałby się w taką funkcję. Natomiast nie wiem, czy jest tym zainteresowany. O konkretnych osobach będę jednak mówił dopiero po konsultacjach z wszystkimi siłami politycznymi w Senacie. Do dyskusji o spluralizowaniu prac rzecznika zaprosiłem polityków strony rządzącej i opozycji, czekam na ich odpowiedzi, reakcje, propozycje

 - przekazał Wróblewski.

Zapytany o to, czy jak zostanie wybrany na rzecznika praw obywatelskich to wystąpi z Prawa i Sprawiedliwości powiedział: "Będę rzecznikiem wszystkich obywateli, niezależnie od poglądów politycznych, religijnych czy światopoglądowych". "Konsekwencją wyboru jest rezygnacja z mandatu i bieżącej polityki" - podkreślił.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#RPO #Rzecznik Praw Obywatelskich #Piotr Ikonowicz #Bartłomiej Wróblewski

Mateusz Tomaszewski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo