Robert Kubica zwyciężył w debiucie. Polski kierowca triumfuje z zespołem WRT w Barcelonie

Robert Kubica, Szwajcar Louis Deletraz i Chińczyk Yifei Ye z belgijskiego zespołu WRT jadący samochodem Oreca 07-Gibson wygrali w niedzielę na torze Imola w Barcelonie pierwszy w sezonie wyścig cyklu European Le Mans Series. To pierwszy triumf polskiego kierowcy w tak prestiżowej imprezie od czasu zwycięstwa w Grand Prix Kanady Formuły 1 w 2008 roku.

fot. twitter.com/followWRT

W ekipie WRT jako pierwszy jechał najbardziej doświadczony Deletraz. Szwajcar spędził na torze godzinę i 40 minut, to on wyprowadził zespół na prowadzenie. Jako drugi za kierownicą zasiadł Ye. Chińczyk, który wyjechał na tor z przewagą 10 s nad rywalami, prowadził samochód przez godziną i 30 minut. Na ostatnie 45 minut w kabinie zastąpił go Kubica. Polak wsiadł do auta o godz. 14.15, gdy team WRT zdecydowanie prowadził i miał 32 s przewagi nad rywalami.

Duży sukces Roberta Kubicy

Kubica był w najtrudniejszej sytuacji, musiał bowiem wyprzedzać wolniejszych kierowców. Początkowo, z racji "korków" na torze, stracił kilka sekund, ale później ją odrobił i ostatecznie doprowadził swoją ekipę do zwycięstwa. Team WRT o 22,125 s wyprzedził drugi na mecie zespół Panis Racing i o 1.29,570 United Autosports.

European Le Mans Series to wyścigi długodystansowe, w których kierowcy mają do dyspozycji prototypy klasy LMP oraz samochody sportowe klasy GT. Sezon 2021 w ELMS składa się z sześciu rund. Każda trwa cztery godziny. Druga runda cyklu zaplanowana jest 16 maja na Red Bull Ringu w Austrii.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

#Robert Kubica #WRT #sporty motoryzacyjne #European Le Mans Series

jm
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo