Dokument o Smoleńsku. Premiera filmu Ewy Stankiewicz "Stan Zagrożenia" w niedzielę w TVP1

W niedzielę, 18 kwietnia w TVP1 o godzinie 21:15 odbędzie się premiera filmu o Smoleńsku „Stan Zagrożenia” Ewy Stankiewicz.

Stan Zagrożenia
twitter.com/ewa_stankiewicz/

Film zostanie wyemitowany również w TVP Polonia (dzień później, 19 kwietnia o godzinie 22:35. Powtórka o godzinie 4:45). Jak podała Ewa Stankiewicz, film nie będzie dostępny w internecie.

Film zdobył nagrody na 21 festiwalach w świecie

– mówi autorka. 

Film Ewy Stankiewicz "Stan Zagrożenia" ujawnia nieznane dotąd kulisy tego, co stało się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku. Wyróżniano go w kategorii "pełnometrażowy film dokumentalny", ale na festiwalu Gold Movie Awards przyznano mu też nagrodę w kategorii "najlepszy producent".

- Jestem sama tym zaskoczona [liczbą nagród] i bardzo się cieszę. To znaczy, że film jest zrozumiały dla społeczności międzynarodowej, pomimo, że mówi o tym, co się zdarzyło w Polsce, o bardzo zakłamanej kwestii, która polegała bardzo dużej dezinformacji. Okazuje się, że opowiedzenie o tym, jak zginął polski prezydent na terenie Rosji jest, po pierwsze, interesujące za granicą, a po drugie - widać, że jest to opowiedziane w sposób zrozumiały

- mówiła Ewa Stankiewicz w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

 

Źródło: niezalezna.pl

#Ewa Stankiewicz #stan zagrożenia #Smoleńsk #film #TVP 1

Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo